Znaleziono 0 artykułów
11.10.2022

Hotel Warszawa Art Fair: Sztuka z widokiem na miasto

11.10.2022
Fot. J.Chrobot

Sztuka stała się powszechnie dostępna. Niektórzy kupują to, co im się podoba, inni tworzą konkretne kolekcje z misyjnym charakterem w tle. Nieśmiało powstają kolekcje o profilu międzynarodowym i takie, gdzie malarstwo jest w mniejszości – mówiła w rozmowie z Vogue.pl Marta Kołakowska, (Leto), która razem z Gunią Nowik (Gunia Nowik Gallery), Justyną Wesołowską i Mariką Zamojską (Polana Institute) oraz Amandą Likus z hotelu Warszawa zorganizowała targi sztuki Hotel Warszawa Art Fair.

Założenie było innowacyjne – 9 września 2022 roku przestrzeń luksusowego hotelu zamieni się w targi sztuki otwarte dla każdego. Do 21 pokoi wkroczyły wybrane galerie, które we własny sposób zaaranżowały przestrzeń, żeby wystawić prace maksymalnie trzech reprezentowanych przez siebie artystów. Goście krążyli po hotelowych korytarzach, odwiedzając różne artystyczne światy. Od intymnych aktów Teresy Gierzyńskiej przez monumentalne płótna Agaty Słowak aż po zdjęcia balansujące na granicy mody i sztuki Łukasza Wierzbowskiego.

Zainteresowanie naszą inicjatywą świadczy o potrzebie takich targów. Widzimy je w przyszłości w bardziej międzynarodowej skali. Oczywiście cieszymy się z każdej potwierdzonej obecności naszych lokalnych kolekcjonerów, ale też z przyjazdu do Warszawy zagranicznych gości. Niektórzy zawitają tu po raz pierwszy – mówiła Gunia Nowik.

Kacper Godlewski & Dominik Rosiński
  1. Styl życia
  2. Video
  3. Hotel Warszawa Art Fair: Sztuka z widokiem na miasto
Proszę czekać..
Zamknij