Znaleziono 0 artykułów
03.11.2022

Imprezowa kolekcja Camille Charriere i Mango

03.11.2022
Fot. Felix Cooper

Charriere na co dzień stawia na modny casual: oversize’owe i inspirowane męskim stylem płaszcze, luźne dżinsy, skórzane kurtki i wygodne buty. Gdy jednak szykuje się do większego wyjścia, stawia na całość – wybiera maksymalizm, celebruje seksapil, zakładając rozmaite wariacje na temat „naked dress”, hołduje eklektyzmowi i przyciągającym uwagę dodatkom.

I właśnie taka – ekstrawagancka, odważna i z nutką retro – jest kolekcja, jaką zaprojektowała dla Mango. W skład limitowanej linii weszło łącznie 60 ubrań i dodatków, od płaszczy ze sztucznego futra przez buty aż po, rzecz jasna, sukienki, z których wybrzmiewa imprezowy i hedonistyczny duch przełomu lat 90. i 2000. To glamour w zmysłowym, odważnym, ale nadal łatwym w noszeniu wydaniu.

Fot. Felix Cooper

Wygoda jest bowiem dla Camille równie ważna jak efekt wizualny, szczególnie w przypadku mody wieczorowej. – Dobry strój jest jak kieliszek wódki – dodaje ci pewności siebie i może zabrać cię tam, dokąd w ogóle nie planowałaś dotrzeć – śmieje się Charriere. – Zawsze jednak wybieram stylizacje, w których będę czuć się komfortowo i które będą przedłużeniem mojego temperamentu. Gdy wybieram się do klubu, muszę mieć coś, w czym będę się swobodnie poruszać, np. sukienki mini – mówi.

Fot. Felix Cooper

Tych ostatnich nie mogło więc zabraknąć w kolekcji Camille x Mango. Przyjmują wiele różnych kolorów i wersji. Raz są mocno wydekoltowane i srebrne, przypominając w ten sposób model, w którym Paris Hilton świętowała 21. urodziny, kiedy indziej stanowią oryginalną interpretację małej czarnej albo przyjmują śnieżnobiałą postać. Charriere nie zapomniała jednak o tych, którym z miniówkami jest nie po drodze – z myślą o nich przygotowała bieliźniane sukienki w panterkę i w stylu Kate Moss, minimalistyczne modele o zabudowanym fasonie i długości maksi, a także (zapewne jeden z największych przebojów tej kolekcji) elegancką „naked dress” z błyszczącymi aplikacjami i długim rękawem.

Mocną stroną tej współpracy jest nie tylko fakt, że Charriere na co dzień jest wielką fanką Mango i regularnie nosi ubrania marki, lecz także to, że zaprojektowana przez nią kolekcja jest niezwykle spójna z tym, co prezentuje na Instagramie lub w czym można spotkać ją podczas tygodni mody. To miks kokieterii i nonszalancji, dojrzałości i flirtu, elegancji i humoru – wszystkiego, co podziwiamy w niej najbardziej i co czyni jej styl tak niepowtarzalnym.

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij