Znaleziono 0 artykułów
08.02.2024

Prosta droga do idealnej fryzury: Aeroprostownica Dyson Airstrait

08.02.2024
Innowacyjna aeroprostownica Dyson Airstrait już w Polsce (Fot. Materiały prasowe)

Dyson, po tym jak podbił rynek przełomowymi urządzeniami do stylizacji włosów, mógłby spocząć na laurach i cieszyć się opinią firmy, która zrewolucjonizowała branżę. Marka jednak nie stoi w miejscu. A jej innowacyjna aeroprostownica Dyson Airstrait, która umożliwia prostowanie włosów na mokro bez ryzyka uszkodzeń spowodowanych wysoką temperaturą, właśnie pojawiła się w Polsce.

Dyson słynie z produkcji innowacyjnych urządzeń do stylizacji włosów. Teraz w szerokim portfolio marki znajduje się także aeroprostownica Dyson Airstrait, która wykorzystuje przepływ powietrza pod wysokim ciśnieniem do jednoczesnego suszenia i prostowania włosów, bez ryzyka uszkodzeń termicznych.

Innowacyjna odpowiedź na tradycyjne prostownice

Urządzenia wykorzystujące gorące płytki do prostowania włosów narażają je na ryzyko nieodwracalnych zniszczeń. W aeroprostownicy Dyson Airstrait pasmo włosów podtrzymywane jest przez dwa ramiona, z których wypuszczany jest silny, skupiony strumień powietrza odpowiedzialny za jednoczesne suszenie i prostowanie kosmyków. Powietrze jest precyzyjnie podgrzewane i równomiernie rozprowadzane, dlatego nie naraża włosów na uszkodzenia spowodowane nadmiernie wysoką temperaturą. Ponadto wygładza i wyrównuje fryzurę.

Zaawansowana technologia

Wzdłuż ramion aeroprostownicy Dyson Airstrait umieszczono podwójne otwory, które z dużą prędkością wypuszczają strumień powietrza. Opracowana technologia pozwala na wytworzenie odpowiedniej siły i napięcia potrzebnych do wyprostowania i wygładzenia włosów. Łopatki dyfuzorów zapewniają również skierowanie masy termicznej z dala od użytkownika, co pozwala na efektywne suszenie włosów u ich nasady, i są zdejmowane, aby ułatwić czyszczenie urządzenia.

Do produkcji aeroprostownicy Dyson Airstrait wykorzystano również silnik Hyperdymium, który stanowi serce technologii produktów marki Dyson. Obraca się on z prędkością do 106 000 obr./min, przepuszczając przez urządzenie 11,9 litra powietrza na sekundę, co generuje ciśnienie powietrza wynoszące 3,6 kPa. Silnik Hyperdymium jest mały i lekki, a zarazem wystarczająco mocny, by wygenerować przepływ powietrza potrzebny do jednoczesnego suszenia i prostowania mokrych włosów.

O bezpieczeństwo naszych kosmyków zadba także system inteligentnej kontroli temperatury. Szklane termistory umieszczone w ramionach urządzenia regulują temperaturę przepływu powietrza do 16 razy na sekundę, aby zapobiec uszkodzeniom termicznym i chronić naturalny blask włosów.

Innowacyjna aeroprostownica Dyson Airstrait już w Polsce (Fot. Materiały prasowe)

Stylizuj tak, jak lubisz

Aeroprostownicę Dyson Airstrait wyposażono w tryby stylizacji „na mokro” i „na sucho” oraz funkcję „chłodzenia”, umożliwiającą utrwalenie fryzury. Chcąc wysuszyć mokre włosy, potrzeba silnego przepływu powietrza, aby przyspieszyć ich suszenie, natomiast mniej ciepła należy użyć, aby uzyskać efekt wyprostowanych kosmyków. Aeroprostownica Dyson Airstrait oferuje trzy ustawiania ogrzewania: 80°C, 110°C i 140°C.

Aby wyprostować włosy suche, potrzebna jest zaś wyższa temperatura, umożliwiająca zmianę struktury włosa. Stylizując suche kosmyki możemy nagrzać powietrze do 120°C lub 140°C, albo wybrać „tryb BOOST”.

Prędkość przepływu powietrza można regulować, wybierając pomiędzy dwoma trybami: niskim i wysokim. Możliwe jest także ustawienie trybu zimnego nadmuchu oraz trybu suszenia włosów od nasady.

Skuteczność, którą potwierdzona nauką

Dyson od ponad dekady prowadzi badania nad stylizacją włosów, inwestując w tę dziedzinę już pół miliarda funtów. Inżynierowie marki szczegółowo analizują strukturę kosmyków i wpływ przepływu powietrza w urządzeniach stylizacyjnych na uszkodzenia termiczne, mechaniczne i chemiczne włosów.

Z naukowego punktu widzenia, wiązania wodorowe każdego kosmyka muszą zostać zerwane i następnie ponownie odtworzone, aby nadać włosom nowy kształt. Zmianę fryzury można uzyskać za pomocą wysokiej temperatury lub poprzez zwilżenie kosmyków. Prostowanie wilgotnych włosów przy użyciu silnego nawiewu powietrza ogranicza użycie wysokiej temperatury, sprawiając, że kosmyki nie puszą się, są gładkie i błyszczące.

Aeroprostownica Dyson Airstrait, wykorzystując optymalny poziom ciepła i kontrolowany przepływ powietrza, pozwala na uzyskanie efektu prostych włosów, przy jednoczesnym zachowaniu ich objętości. A gdy kosmyki są już suche, uzyskany efekt można dodatkowo utrwalić, wykańczając pasma chłodnym strumieniem powietrza. 

Aeroprostownica Dyson Airstrait  już jest dostępna na stronie www.dyson.pl.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij