Znaleziono 0 artykułów
30.07.2019

#JestemLGBT: ludzie, nie ideologia

30.07.2019
(Fot. Łukasz Szelag /REPORTER)

Internauci udostępniają na Twitterze i Instagramie swoje zdjęcia z hashtagiem, aby zwrócić uwagę, że społeczność LGBTQ+ to ludzie tacy jak wszyscy. Hashtagu użyto już ponad 10 tysięcy razy.

Po wydarzeniach w Białymstoku, gdzie pierwszy Marsz Równości spotkał się z brutalną kontrmanifestacją, która obrażała i atakowała uczestniczki oraz uczestników parady, w całej Polsce odbyły się wiece przeciw nienawiści wymierzonej w osoby LGBTQ+. W odpowiedzi na dehumanizującą narrację mediów prawicowych, nazywających queerową społeczność „ideologią”, na Twitterze rozpoczęto akcję #JestemLGBT.

 

W ramach akcji lesbijki, geje, osoby biseksualne i transseksualne udostępniają swoje zdjęcia z hashtagiem, dzieląc się własną historią, a czasem nawet ujawniając swoją orientację i/lub tożsamość płciową po raz pierwszy. Hashtagu użyto już ponad 10 tysięcy razy i jest on najczęściej wykorzystywanym oznaczeniem na polskim Twitterze. Teraz akcja przeniosła się również na Instagram. Uczestnicy zwracają uwagę, że LGBT to nie ideologia, lecz ludzie, których znamy z pracy, uczelni czy sąsiedztwa.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij