Znaleziono 0 artykułów
08.07.2022

Johnny Depp powróci w nowej produkcji Netfliksa

08.07.2022
Fot. Getty Images

Sprawę, w której Johnny Depp pozwał byłą żonę Amber Heard o zniesławienie, śledziły miliony ludzi. Ława przysięgłych zamknęła proces werdyktem na korzyść aktora, oddając mu, jak sam komentował, życie. Również zawodowe. Będzie go można oglądać w roli Ludwika XV w ,,La Favorite”, francuskim filmie, wyprodukowanym przez Netflix.

,,La Favorite” reżyseruje Maïwenn Le Besco, aktorka, ale też scenarzystka, twórczyni takich filmów jak „Moja miłość” z Vincentem Casselem czy „DNA” z Fanny Ardant.

Nowa produkcja w jej reżyserii opowie historię Ludwika XV, zagra go Depp i będzie to pierwsza francuska rola aktora. Przed laty mieszkał we Francji, będąc w związku z Vanessą Paradis.

Teraz wraca do pracy na filmowym planie po długiej przerwie – od czasu powstawania filmu „Minamata” z 2020 roku, w którym wcielił się w amerykańskiego fotoreportera, korespondenta wojennego Eugene'a Smitha.

Madame du Barry, jedną z wielu kochanek króla, w „La Favorite” zagra Maïwenn. Prace nad filmem mają rozpocząć się tego lata na terenach pałacu królewskiego w Wersalu, a premiera we francuskich kinach zaplanowana została na 2023 rok. Inne kraje nie uzyskały jeszcze licencji.

Netflix wykupił prawa do produkcji, wspiera ją finansowo, a 15 miesięcy po premierze kinowej będzie mógł udostępnić film w swoim serwisie. To nie jedyna produkcja z Francji, w jaką firma zainwestuje – jeszcze w tym roku Netflix ma przeznaczyć ponad 40 milionów dolarów na francuskie filmy.

Julia Widuch
Proszę czekać..
Zamknij