Znaleziono 0 artykułów
08.03.2023
Artykuł partnerski

Codzienna celebracja kobiecości

08.03.2023
(Grafika: materiały prasowe)

Jeden dzień to za mało. Kobiecość celebrujemy nie tylko 8 marca, ale i przez cały rok. Przesłanie siły niosą za sobą nowe projekty marki TOUS. Zaproszone do współpracy artystki stworzyły dwa medaliony, które pomagają wyzwolić energię. 

Walentynkowa kolacja z ukochaną osobą to przyjemny rytuał, ale miłość warto celebrować każdego dnia, a nie tylko 14 lutego. Kwiaty podarowane na Dzień Matki przynoszą wszystkim mamom radość, choć jeszcze większą sprawiają im prezenty darowane bez okazji. Przez cały rok marzymy o świętach, a przecież możemy spędzać czas z najbliższymi, niezależnie od daty w kalendarzu. Nie inaczej podchodzimy do Dnia Kobiet. Choć cieszymy się na 8 marca, celebracja kobiecości powinna trwać przez okrągły rok! Do świętowania przez 365 dni zachęca teraz marka TOUS. 

(Grafika: materiały prasowe)

Hiszpańska marka biżuteryjna każdą kolekcją wyraża miłość do kobiet. Projektanci TOUS kobiecość postrzegają nowocześnie, niestereotypowo, różnorodnie. Dla nich kobiecość to czułość i stanowczość, empatia i odwaga, subtelność i siła. By ją docenić, nie wystarczą oklepane frazesy, zdawkowe życzenia, zwyczajne prezenty. Czas goździków minął bezpowrotnie. Teraz Dzień Kobiet – i pozostałe 364 dni – to moment na to, by docenić wszystkie wymiary kobiecości. 

Marka TOUS za symbol współczesnej kobiecości uznała kwiat mimozy. Doskonały w swoim uroku, szlachetnie piękny, delikatny, ale wyrazisty. Symbolizuje także budzącą się do życia przyrodę. Po długiej zimie wiosna przynosi odrodzenie nie tylko natury, ale także nas samych, naszej życiowej energii, naszej odnowy. Wzrastanie kwiatu ku słońcu niech stanie się dla nas wzorem – otwórzmy się na nowe, zachłyśnijmy możliwościami, szerzmy optymizm. Kobiety mają siłę, by zmieniać świat, a radosna obietnica zaklęta w mimozie, prowadzi nas ku lepszej przyszłości. 

 
(Fot. materiały prasowe)

Zamiast wręczyć na Dzień Kobiet – i każdy kolejny dzień – bukiet kwiatów, możemy bliskiej kobiecie podarować medalion stworzony przez projektantów TOUS. Subtelna zawieszka została wykonana ze srebra vermeil i wysadzana diamentami. Motyw mimozy lśni więc niczym wiosenne słońce. Drugi projekt zatapia medalion w srebrze, a połysku dodają purpurowe ametysty. Nieregularny kształt medalika przypomina o pięknie tkwiącym w oryginalności. 

(Fot. materiały prasowe)

Biżuterią zainspirowały się trzy artystki, które stworzyły ilustracje nawiązujące do mocy medalionów. W myśl wspierania siostrzeństwa i budowania kobiecej wspólnoty marka TOUS zaprosiła do współpracy twórczynie z całego świata – Irene Gaumé, Pammelę Rojas oraz Kim Miki. Irene Gaumé równie chętnie współpracuje z innymi artystami współczesnymi, co z domami mody, np. Balenciagą. Tworzy obiekty 3D, zespalając rzemiosło z nowoczesną technologią. Pammela Rojas, znana też jako Shiro, tworzy ilustracje w klimacie kawaii. Japonka Kim Miki słynie z abstrakcyjnych tatuaży. Każda z nich odnalazła w sztuce własną ekspresję, język, środek wyrazu. Współpraca z tak różnorodnymi artystkami potwierdza, że marce TOUS najbliższa jest idea indywidualizmu. Każda kobieta jest inna, każda wyjątkowa. By uchwycić wszystkie odcienie kobiecości, nie wystarczy jeden dzień. Właśnie dlatego Dzień Kobiet świętujemy codziennie, nie tylko 8 marca. 

 
Anna Konieczyńska
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Codzienna celebracja kobiecości
Proszę czekać..
Zamknij