Znaleziono 0 artykułów
22.08.2019

Kidman, Robbie i Theron w filmie o skandalu w Fox News

22.08.2019
(Fot. materiały prasowe)

„Bombshell” Jaya Roacha przybliży widzom historię skandalu wokół Rogera Ailesa, szefa Fox News, oskarżonego o molestowanie seksualne pracownic.

Trzy blondynki wchodzą do windy… Brzmi jak początek słabego żartu, ale w zwiastunie „Bombshell” nikomu nie jest do śmiechu. Pełen napięcia trailer wprowadza widzów do telewizji Fox News. Na tych korytarzach już za moment rozpęta się skandal, w wyniku którego do dymisji poda się szef stacji i wpływowy producent, Roger Ailes. „Bombshell” nie będzie jednak o nim, ale o kobietach, które zdecydowały się przerwać milczenie, by opowiedzieć o wieloletnim molestowaniu pracownic stacji. 

Kluczową rolę w ujawnieniu sprawy miała dziennikarka Gretchen Carlson, w którą wcieliła się Nicole Kidman („Godziny”). W zwiastunie obok niej pojawia się Charlize Theron („Monster”) jako Megyn Kelly, która zeznała, że na początku swojej kariery otrzymała od Ailesa niemoralną propozycję, jednak nie zdecydowała się upublicznić tych wydarzeń. Z kolei Margot Robbie („Pewnego razu… w Hollywood”) zagra Kaylę Pospisil, fikcyjną producentkę stacji. Rogera Ailesa zagra John Lithgow („Interstellar”). 

Historia ukazana w nowym filmie Jaya Roacha („Zmiany w grze”, „Decydujący głos”) jest również tematem serialu „Na cały głos”. W rolę Ailesa wcielił się tam Russell Crowe („Gladiator”), którego charakteryzacja zmieniła nie do poznania. Carlson zagrała Naomi Watts, a żonę Ailesa, Beth – Sienna Miller. 

„Bombshell” trafi do kina 27 grudnia.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij