Znaleziono 0 artykułów
01.02.2022

Kolekcja ślubna Vivienne Westwood 2022

01.02.2022
(Fot. materiały prasowe)

Nowa kolekcja ślubna Vivienne Westwood jest wyrazem tęsknoty za tradycyjnymi sukniami, ale daje też możliwość tworzenia własnych stylizacji. Znajdziecie w niej gorsety, szerokie spodnie, dwurzędowe marynarki, pióra, perły.

Kolekcję ślubną Vivienne Westwood 2022 można uznać za wyraz tęsknoty za stylem glamour, tradycyjnymi ślubami, za którymi być może niektórzy tęsknią podczas pandemii. Ale jednocześnie została stworzona z dbałością o ekologię.

– Zależało nam na przekazaniu poczucia nowego początku, odrodzenia – mówiła brytyjskiemu „Vogue” Brigitte Stepputtis, szefowa kolekcji couture w domu mody Vivienne Westwood. Powstała zatem kolekcja dla panien młodych, które lubią bronić własnego zdania – dzięki wielu różnym elementom, które się uzupełniają, same będą mogły zadecydować o charakterze swoich ślubnych stylizacji.

Suknie ślubne Westwoood na 2002 rok podzielono na trzy kapsułowe kolekcje: made to order, couture oraz projekty Andreasa Kronthalera. Te ostatnie nawiązują do klasyki – są wśród nich suknie, inspirowane stylem Marilyn Monroe, a także model odwołujący się do strojów Marii Antoniny.

W nowej kolekcji znajdziecie gorsety podkreślające dekolty, szerokie spodnie, dwurzędowe marynarki, pióra, perły.

Zadbano też o odpowiednie materiały, stworzone zgodnie z zasadami zrównoważonej mody, takie jak tiul z recyklingu, wiskoza z certyfikatem SFC, potwierdzającym pozyskiwanie w ramach zrównoważonej gospodarki. Marka zachęca do współpracy z nią po tym, jak stroje z nowej kolekcji spełnią swoje role na ślubach – Vivienne Westwood na zamówienie przerobi je na inne okazje.

Weronika Kochel
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Kolekcja ślubna Vivienne Westwood 2022
Proszę czekać..
Zamknij