Znaleziono 0 artykułów
19.08.2022

Znamy nominowanych do Koron Równości 2022

19.08.2022
Fot. Materiały prasowe

Korony Równości to plebiscyt Kampanii Przeciw Homofobii, który nagradza osoby oraz organizacje, które szczególnie wsparły polską społeczność LGBT+. W tym roku wśród nominowanych są między innymi fundacja SEXED.PL, dziennikarz TVN24 Piotr Jacoń czy bohaterka czerwcowej okładki „Vogue Polska”  Julia Sobczyńska.

Sytuacja osób LGBT+ w Polsce wciąż daje powody do poważnego niepokoju – od słynnego rankingu ILGA Europe po homofobiczne wypowiedzi polityków. Polska społeczność LGBT+  oraz jej sojusznicy nie przestają walczyć o swoje prawa, są przy tym nie tylko odważni, ale też pełni kreatywności. Takie osoby nagradza ranking Korony Równości 2022.

To projekt Kampanii Przeciwko Homofobii, a jego celem jest wyróżnienie osób, które w ostatnich 12 miesiącach szczególnie wsparły polską społeczność osób LGBT+. Może to oznaczać na przykład pomoc w walce z propagandą dotyczącą wizerunku albo działanie na rzecz zwiększenia świadomości społecznej. W poprzednich latach docenieni zostali między innymi Maja Staśko, założyciele Rankingu Szkół LGBT+, twórcy i twórczynie Atlasu Nienawiści, redakcja OKO.press.

W tym roku nominowanych zostało 18 osób i grup, z czego szansę na zwycięstwo ma tylko szóstka. Wśród nominowanych znaleźli się między innymi założona przez Anję Rubik fundacja SEXED.PL, organizacja Tolerado, walcząca m. in. z „homofobusami”, dziennikarz TVN24 Piotr Jacoń, działający przeciwko strefom anty-LGBT, aktywista Kazik Strzelec, a także Julia Sobczyńska, finalistka Top Model, którą wraz z narzeczoną można było podziwiać na czerwcowej okładce „Vogue Polska”.

Plebiscyt polega na internetowym głosowaniu. – Tym, co wyróżnia Korony Równości jest fakt, że o wygranej może zadecydować każdy – wyjaśnia Slava Melnyk, dyrektor KPH. Według organizacji, podnosi to wartość Koron, ponieważ dzięki temu za każdą statuetką stoją setki głosów. W tym roku, można głosować w następujących kategoriach: Zaangażowanie Społeczne, Równe Traktowanie, Życie Polityczne, Prawo, Media oraz Ludzie Internetu.

Swój głos można oddać do 5 września na stronie www.koronyrownosci.pl.

Iga Trydulska
Proszę czekać..
Zamknij