Znaleziono 0 artykułów
05.06.2023
Artykuł partnerski

Naturalne wsparcie skóry w procesie regeneracji

05.06.2023
Fot. Materiały prasowe

Nasza skóra jest podatna zarówno na uszkodzenia mechaniczne (w tym powstałe podczas zabiegów z zakresu medycyny estetycznej), jak i działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak zanieczyszczenie powietrza, promieniowanie UV, dym z papierosów czy smog. Na szczęście skóra ma zdolność do regeneracji, choć proces, który zakłada całkowitą wymianę starych komórek na nowe, nie jest szybki – trwa około miesiąca. Dlatego tak istotne jest, by na co dzień stosować odpowiednią pielęgnację.

Na ratunek uszkodzonej skórze

Odpowiedzią dla skóry wymagającej stymulacji w rekonwalescencji po zabiegach lub kuracjach dermatologicznych jest linia pielęgnacyjna P1P. Formuły preparatów P1P zostały opracowane przez południowokoreańskich biotechnologów i lekarzy, dzięki czemu można z nich bezpiecznie korzystać również w domowej pielęgnacji.  To kosmeceutyki medyczne, których składy są oparte na czynnikach wzrostu i wyjątkowym fosfolipidzie sygnałowym Fitosfingozyno-1 fosforanie wyizolowanym z rzodkiewnika pospolitego. Jest on analogiem Sfingozyno-1-fosforanu, jednego z lipidów sygnałowych naturalnie występujących we krwi.

Fot. Materiały prasowe

– Ten bioaktywny lipid z rodziny sfingolipidów jest syntezowany m.in. przez płytki krwi i magazynowany w erytrocytach. Oddziaływanie związku na komórki wynika z obecności na ich powierzchni swoistych receptorów. Wpływa na migrację komórek, ich adhezję, różnicowanie i przeżycie. Ta cząsteczka odgrywa rolę mediatora w odpowiedziach zapalnych, angiogenezie i gojeniu ran – tłumaczy dermatolog dr Małgorzata Kocot z Kliniki IkonaCity w Gliwicach.

Dr Małgorzata Kocot z Kliniki IkonaCity w Gliwicach/ Fot. Materiały prasowe

W efekcie pielęgnacja kosmeceutykami P1P może znacznie przyspieszyć gojenie się naskórka oraz stymulować skórę do prawidłowej regeneracji. Działa też przeciwzapalnie, co również jest kluczowe w wypadku rekonwalescencji po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej.

Fot. Materiały prasowe

Efekt głębi

Biomedyczne formuły kosmoceutyków P1P są efektem połączenia nowoczesnej technologii z południowokoreańskimi tradycjami zielarskimi. Poza substancją aktywną P1P składają się na nie również kwas traneksamowy, adenozyna, witamina C oraz czynniki wzrostu. Wśród tych ostatnich aż sześć ma działanie analogiczne do tych naturalnie występujących w organizmie, będących kluczowymi elementami procesu regeneracyjnego skóry.

– Czynniki wzrostu to substancje o budowie polipeptydowej, wydzielane przez niektóre typy komórek organizmu. Ich działanie polega na stymulowaniu innych komórek do podziału, wzrostu lub różnicowania się. Czynniki wzrostu działają na receptory znajdujące się w komórkach docelowych. Gdy taki czynnik zwiąże się z receptorem transbłonowym, dochodzi do zapoczątkowania szlaku sygnalizacji wewnątrzkomórkowej i pobudzenia komórki do konkretnego działania. Właśnie ten mechanizm wykorzystujemy w procesie regeneracji skóry – opowiada dr Małgorzata Kocot.

Fot. Materiały prasowe

Wpływ na skuteczność kosmetyków P1P mają jednak nie tylko zawarte w nich unikatowe składniki, lecz także formuły będące wynikiem procesu mikroemulsyfikacji. W produktach znajdują się bowiem także nanocząsteczki, dzięki którym składniki aktywne mają szansę dotrzeć do głębszych warstw skóry bez konieczności stosowania iniekcji. Jak wykazały badania, oznacza to nawet trzydziestokrotnie lepsze przenikanie arbutyny, dwudziestokrotnie – witaminy C i aż tysiąckrotnie czynnika wzrostu EGF. Jak to możliwe? Cząsteczki substancji czynnych zawartych w preparatach P1P mają rozmiar 10–30 nm, podczas gdy wielkość ich odpowiedników w przeciętnych kosmetykach to 200–300 nm.

3 x TAK

Kosmeceutyki P1P stosowane w ramach domowej pielęgnacji wspierają skórę po procedurach medycznych i dermatologicznych. Serum P1P Plus A AC Repair to produkt silnie nawilżający, przeznaczony do pielęgnacji skóry problematycznej, z nadmierną produkcją sebum oraz skłonnej do podrażnień. Zawarty w jego formule wyciąg z kwiatu wiciokrzewu japońskiego działa bakteriobójczo i przeciwzapalnie – łagodzi podrażnienia, wygładza i napina skórę. Ekstrakt z korzenia peonii działa rozjaśniająco, zaś wyciąg z drewna totary walczy ze skutkami stresu oksydacyjnego i wolnymi rodnikami.

Fot. Materiały prasowe

Z kolei serum P1P Plus A Magic Care stworzono z myślą o pielęgnacji skóry twarzy, szyi i dekoltu. Stymuluje skórę do regeneracji i produkcji kolagenu. Dzięki zawartości witaminy C w formie 3-0-etylowego kwasu askorbinowego działa przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie.

Fot. Materiały prasowe

Natomiast rozjaśniające i zapobiegające przebarwieniom serum P1P A Mela Care hamuje proces melanogenezy na różnych jej etapach i działa rozjaśniająco oraz przeciwzapalnie.

Urszula Zwiefka
Proszę czekać..
Zamknij