Znaleziono 0 artykułów
06.10.2022

Królowa Letycja po raz kolejny w ulubionej sukience z sieciówki

06.10.2022
Królowa Letycja w sukience Massimo Dutti (Fot. Getty Images)

Hiszpańska królowa jest wzorem stylu współczesnej monarchini, którego głównym założeniem jest zrównoważone podejście do mody i stylizacyjne wybory bliskie ludziom niekoniecznie należącym do wyższych sfer. Nie ma wątpliwości, że Letycja jest w nim mistrzynią, o czym regularnie przypomina podczas publicznych wyjść.

Pięć dni przed przypadającym na 10 października Międzynarodowym Dniem Zdrowia Psychicznego hiszpańska królowa Letycja wzięła udział w evencie, który odbył się w Madrycie, w centrum biznesowym Impact Hub Piamonte. Monarchini, która pracowała jako dziennikarka, wygłosiła tam przemowę, w której zwróciła uwagę na trudną sytuację młodych ludzi, którzy coraz częściej doświadczają kryzysów psychicznych. – Prowadzenie działań prewencyjnych na rzecz zdrowia psychicznego młodego pokolenia jest najlepszą możliwą inwestycją – powiedziała królowa.

Królowa Letycja w sukience Massimo Dutti (Fot. Getty Images)

Mimo że hiszpańska monarchini zdecydowała się na mniej formalną stylizację, ze względu na podejmowany w trakcie spotkania temat utrzymała ją w stonowanych kolorach. Wybrała długą sukienkę w odcieniu głębokiego granatu ozdobioną swoim ulubionym wzorem – kolorowymi groszkami o nieregularnym rozmieszczeniu. Zabudowanemu fasonowi (stójka i długie rękawy) lekkości nadawała półtransparentna tkanina i rozcięcie na wysokości dekoltu. Sukienka doskonale podkreślała sylwetkę królowej, a dzięki dodatkom w postaci rudej kopertówki i czółenek na obcasie w tym samym kolorze całość nabrała eleganckiego charakteru.

Model sukienki pochodzi z dawnej kolekcji Massimo Dutti. Królowa miała ją już na sobie w 2020 roku podczas 40. edycji FITUR (International Tourism Trade Fair), odbywającej się w Madrycie. Tym samym Letycja kontynuuje ustanowiony przez siebie zwyczaj sięgania po ubrania z rodzimych sieciówek oraz szeroko pojęty „recykling stylizacji”, do których zalicza się także pożyczanie ubrań od własnej córki.

Delikatna granatowa kreacja we wzór konfetti, o pozornie wieczorowym charakterze, stanowi świetną bazą do dziennych stylizacji. Jak udowadnia królowa Hiszpanii, także tych bardziej formalnych. To idealna sukienka nawet na polską, a nie hiszpańską porę roku – wystarczy dołożyć do niej płaszcz, najlepiej w ciepłym kolorze jesiennych liści. I stylowo przechodzić w niej całe babie lato.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij