Znaleziono 0 artykułów
02.11.2023

Królowa Letycja w sukience w królewskim błękicie i czółenkach nude

02.11.2023
Królowa Letycja w błękitnej kreacji (Fot. Getty Images)

Hiszpańska monarchini zdecydowała się ponownie założyć sukienkę w królewskim odcieniu błękitu od Caroliny Herrery w ważnym dniu dla jej 18-letniej córki. Królowa Letycja chciała, aby to Eleonora w białym garniturze była tym razem gwiazdą. 

31 października księżniczka Eleonora, następczyni hiszpańskiego tronu, obchodziła 18. urodziny. Tego dnia w Kongresie Deputowanych odbyła się uroczysta ceremonia, podczas której najstarsza córka króla Hiszpanii, Filipa VI, oraz jego żony, Letycji Ortiz Rocasolano, przysięgała na konstytucję, obiecując „stać na straży i czuwać nad przestrzeganiem konstytucji, szanować prawa obywateli i wspólnot autonomicznych oraz zachować wierność wobec Króla”. Było to niezwykle ważne wydarzenie dla całej rodziny królewskiej. 

Królowa Letycja w królewskim błękicie i symbolicznych kolczykach podczas ślubowania Eleonory w Kongresie Deputowanych

Budząca zwykle największe zainteresowanie królowa Letycja starała się pozostawać w tle podczas ceremonii w Kongresie Deputowanych. Mimo wszystko znów dała lekcję stylu. Hiszpańska monarchini zdecydowała się na niebieską sukienkę midi Caroliny Herrery, a dokładnie model z 2013 roku, w odcieniu królewskiego błękitu, z dekoltem w kształcie łezki i trójwymiarowymi kwiatami w okolicy ramion oraz drapowaniem podkreślającym talię. W tej kreacji Letycja pojawiła się po raz pierwszy w 2022 roku na uroczystości w Berlinie, co podkreśla, że zdecydowanie nie chciała odwracać uwagi od córki. Złożyła też jej hołd, zakładając subtelne kolczyki z brylantami i akwamarynami Bulgari, które otrzymała z okazji jej narodzin. Stylizację królowej Letycji uzupełniły niewielka niebieska torebka Magrit oraz ponadczasowe beżowe czółenka na niewielkim obcasie – komfortowe i zarazem eleganckie buty, takie jakie monarchini najchętniej ostatnio wybiera.

Księżniczki Zofia, Eleonora, królowa Letycja i król Filip VI (Fot. Getty Images)

Księżniczka Eleonora w szytym na miarę białym garniturze przysięgała na konstytucję

Wchodząca w dorosłość następczyni hiszpańskiego tronu na ceremonii w Kongresie Deputowanych przybyła w białym, szytym na miarę garniturze madryckiej firmy Sastrería Serna. W klapę marynarki wpięła Order Złotego Runa (najwyższe odznaczenie hiszpańskiej monarchii), który otrzymała od ojca w 2015 roku, w dniu swoich 10. urodzin.

Strój księżniczki Eleonory wzbudził sporo emocji. Choć postawiła na klasykę, to jednak w kolorze ruchu wyborczego, fundamentalnego dla feminizmu XX wieku. W białych ubraniach często pokazują się kobiety u władzy, wybiera go chętnie choćby Alexandria Ocasio-Cortez. Biały był też symbolem walki o równość np. podczas marszu marszu za poprawkę o równych prawach, który odbył się w Waszyngtonie w 1978 roku. Poza tym garnitur 18-latki podobny był też do tego, który królowa Letycja miała na sobie podczas zaręczyn z Filipem VI w 2003 roku.

Przyszła królowa uzupełniła swoją stylizację beżowymi butami na wyższym, klockowym obcasie. Postawiła też na minimalistyczną fryzurę: gładko zaczesane włosy i lśniący kucyk. Wyglądała bardzo elegancko. Trudno nie odnieść wrażenia, że w kwestii stroju, fryzury, jak i łączenia klasy z wygodą Eleonora zdecydowanie idzie w ślady swojej mamy, królowej Letycji.

Księżniczka Eleonora (Fot. Getty Images)

Infantka Zofia w wypożyczonej sukience Erdem na zaprzysiężeniu siostry

Młodsza córka królewskiej pary pojawiła się u boku 18-letniej Eleonory w białej jedwabnej sukience Erdem ze wzorem w niebieskie kwiaty i z peleryną. Według ustaleń hiszpańskiej edycji „Vanity Fair” sukienka ta została wypożyczona na tę okazję.

Paulina Klepacz
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Królowa Letycja w sukience w królewskim błękicie i czółenkach nude
Proszę czekać..
Zamknij