Znaleziono 0 artykułów
14.03.2023
Artykuł partnerski

Mercedes EQS SUV: Awangarda, komfort i luksus

14.03.2023
Fot. Materiały prasowe

Elektryczna mobilność to nie pieśń przyszłości. Po drogach całego świata już dziś jeździ coraz więcej elektrycznych pojazdów. Mercedes Benz to w tej dziedzinie prawdziwy lider. Nowatorskie myślenie inżynierów i projektantów ucieleśnia najnowszy model z trójramienną gwiazdą – Mercedes EQS SUV.

Zakup samochodu to jedna z przyjemniejszych decyzji. Ale wybierając ten idealny, należy pamiętać o wielu ważnych kwestiach. W dzisiejszych czasach dla świadomych kierowców jednym z priorytetów jest ekologia. Samochody elektryczne są coraz bardziej popularne, a wszystko wskazuje na to, że elektromobilność to przyszłość motoryzacji.

Fot. Materiały prasowe

I to przyszłość wcale nie tak bardzo odległa. Mercedes Benz – producent luksusowych samochodów ze Stuttgartu – już do końca tej dekady zamierza być gotowy do przejścia na napędy w 100 proc. elektryczne wszędzie tam, gdzie pozwolą na to warunki rynkowe. Już dziś możemy cieszyć się luksusowymi, w pełni elektrycznymi modelami Mercedesa. Takimi jak nowy w 100 proc. elektryczny EQS SUV, łączący luksus i komfort z awangardowym wnętrzem.

Bogate wnętrze

Mercedes-Benz analizuje cały łańcuch wartości – od rozwoju i sieci dostawców po własną produkcję. Najnowszy EQS SUV, zbudowany z wykorzystaniem oszczędzających zasoby materiałów, takich jak wtórna stal, to ucieleśnienie przyszłościowego myślenia inżynierów. Seria modelowa EQS SUV jest produkowana w sposób neutralny pod względem emisji CO2 w fabryce Mercedes-Benz w Tuscaloosie w amerykańskim stanie Alabama. 

Fot. Materiały prasowe

Nowy EQS to w pełni elektryczny SUV, który już od pierwszego spojrzenia zachwyca aerodynamiczną sylwetką. Ale to dopiero początek, bo na szczególną uwagę zasługuje wnętrze, łączące luksus z awangardą. Dzięki dużym rozmiarom, w połączeniu z atutami platformy konstrukcyjnej zaprojektowanej z myślą wyłącznie o napędzie elektrycznym, możemy się cieszyć naprawdę imponującą przestrzenią w kabinie. Drugi rząd siedzeń możemy regulować elektrycznie. A jeśli zamierzamy podróżować w większym gronie, możemy opcjonalnie wybrać trzeci rząd siedzeń – wówczas EQS SUV pomieści aż siedem osób. Kiedy natomiast potrzebujemy więcej przestrzeni w bagażniku, możemy schować siedzenia w podłodze, zyskując równą powierzchnię. Wówczas w bagażniku zmieszczą się nawet cztery torby golfowe.

Fot. Materiały prasowe

Wnętrze nowego EQS-a SUV to jednak nie tylko przestrzeń, lecz także komfort i design. Klienci mogą wybierać spośród dwóch zróżnicowanych stylów nadwozia i wnętrza, różniących się szczegółami wykończenia. Obok standardowej linii wyposażenia Electric Art na życzenie model EQS SUV możemy zamówić wersję AMG. Z zewnątrz wyróżnia się ona obręczami kół i stylizacją AMG, a wewnątrz m.in. inkrustacjami z drewna lipowego o strukturze antracytowej, skórzaną tapicerką, sportowymi fotelami i sportową kierownicą wykończoną skórą nappa. 

Fot. Materiały prasowe

Mercedes zapewnia też szereg opcji wyposażenia, które możemy wedle uznania zamawiać osobno. Należą do nich na przykład podsufitka Microcut, pakiet skórzany nappa Exclusive ze skórzaną tapicerką nappa Exclusive oraz wykończeniem z drewna orzechowego z otwartymi porami w stylu pokładu statku. Na życzenie dostępna jest też osłona chłodnicy o diamentowej strukturze – z trójwymiarowym wzorem gwiazdy nawiązującym do oryginalnej gwiazdy Daimler-Motorengesellschaft, zarejestrowanej jako znak towarowy w 1911 r.

Komfort, bezpieczeństwo i zrównoważona mobilność

Inżynierowie Mercedesa zadbali o to, aby prowadzenie nowego EQS-a SUV było czystą przyjemnością. Mocne silniki elektryczne, napęd na wszystkie koła 4MATIC i inteligentny tryb jazdy OFFROAD sprawiają, że EQS SUV z łatwością radzi sobie również w terenie.

Wśród dostępnych opcji wyposażenia, które jazdę uczynią jeszcze bardziej komfortową i bezpieczną, na uwagę zasługuje również wyświetlacz head-up z rozszerzoną rzeczywistością. Prezentuje treści wspomagające kierowcę, w tym informacje z nawigacji. Z punktu widzenia kierowcy zdają się one łączyć z otoczeniem przed samochodem, więc łatwiej się skupić na prowadzeniu. Z kolei boczne poduszki z tyłu, w wypadku silnego zderzenia bocznego, osłaniają klatkę piersiową pasażerów zewnętrznych tylnych miejsc w drugim rzędzie siedzeń. Czyni to z nich znakomite uzupełnienie ochrony zapewnianej przez standardowe kurtyny powietrzne. Z kolei pakiet Energizing Air Control Plus filtruje powietrze w kabinie, bazując na technice czujników, koncepcji wyświetlacza i klimatyzacji. Zawarty w pakiecie filtr HEPA (High Efficiency Particulate Air) skutecznie oczyszcza powietrze dopływające z zewnątrz do kabiny. 

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

Kluczowe elementy wyposażenia dodatkowego zostały połączone w pakiety: AMG Advanced Plus, AMG Premium, AMG Premium Plus oraz AMG Business Class. W skład droższych pakietów wchodzą elementy zawarte w tańszych oraz wyposażenie dodatkowe. AMG Premium obejmuje zawartość pakietu AMG Advanced Plus i uzupełnia go m.in. o skrętną tylną oś 10°, klimatyzowane przednie fotele, wyświetlacz head-up, system nagłośnienia Burmester® surround, asystenta wnętrza MBUX oraz klimatyzację automatyczną Thermotronic. 

Mercedes może się nie tylko poszczycić ofertą samochodów elektrycznych we wszystkich segmentach, w których ma reprezentację. Marka ze Stuttgartu stawia na transformację w kierunku zrównoważonej mobilności. Założenia zmiany? Obok zelektryfikowanego portfolia pojazdów są to: produkcja neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla, zrównoważona produkcja akumulatorów, dekarbonizacja sieci dostawców, transparentny dialog, surowce pozyskiwane z certyfikowanych kopalń, materiały oszczędzające zasoby, zielona energia elektryczna, równoważone korzystanie z akumulatorów oraz ich recykling.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij