Znaleziono 0 artykułów
20.03.2020

Najgorętsze nowości Netfliksa

20.03.2020
„Dom z papieru” (Fot. materiały prasowe)

W chwilach niepewności oglądanie seriali daje wytchnienie. Zwłaszcza jeśli można zaplanować wirtualny seans z przyjaciółmi, którzy też dobrowolnie zostają w domu w czasie zagrożenia koronawirusem. Co warto zobaczyć w najbliższych dniach?

„Angielska gra”, sezon 1, premiera: 20 marca

 

To zdarzyło się naprawdę. Anglia, lata 70. XIX wieku, dwaj piłkarze wywodzący się z różnych klas społecznych popularyzują ten sport. Dzięki nim przyjemności kopania piłki dostąpili nie tylko arystokraci. A potem szał ogarnął już cały świat… Twórca „Downton Abbey”, Julian Fellowes, gwarantuje wiernie odtworzone realia społeczne, angielski humor i pełną przepychu realizację – zdjęcia, scenografię i kostiumy. W rolach głównych Joncie Elmore i Sammy Hayman.

„List do króla”, sezon 1, premiera: 20 marca

 

W oczekiwaniu na drugi sezon „Wiedźmina”, którego zdjęcia wstrzymano przez epidemię koronawirusa, Netflix serwuje nowy serial fantasy. Giermek Tiuri zostaje wysłany w niebezpieczną misję – musi dostarczyć tytułowy list. W przeciwnym wypadku świat pogrąży się w ciemnościach. W roli głównej Amir Wilson, który wystąpi też w nowej ekranizacji „Tajemniczego ogrodu” jako Dickon, a podstawą scenariusza jest powieść dla młodzieży duńskiej pisarki Tonke Dragt.

„Dare Me”, sezon 1, premiera: 20 marca

 

Przebojem ostatnich miesięcy na Netfliksie jest serial dokumentalny „Cheer” o współzawodnictwie między drużynami cheerleaderów. Teraz o tym środowisku opowie też thriller o licealistce, która postanawia zemścić się na pozostałych cheerleaderkach. Dla fanów „Szkoły dla elity”.

„Vampires”, sezon 1, premiera: 20 marca

 

Czyżby miał nastąpić renesans opowieści o wampirach? Kilka lat po „Zmierzchu”, „Pamiętnikach wampirów” i „Czystej krwi” Netflix lansuje francuską produkcję o nastolatce (debiutantka Juliette Cardinski), która musi się uporać z problemami rodzinnymi, rozterkami sercowymi i… własnym krwiożerczym instynktem.

„Freud”, sezon 1, premiera: 23 marca

 

Twórca psychoanalizy detektywem? Pod koniec XIX wieku w Wiedniu Zygmunt Freud wykorzystuje swoje umiejętności, żeby pomagać policji w rozwikłaniu najbardziej mrocznych, perwersyjnych i przerażających przestępstw. W roli tytułowej uwodzi 35-letni Austriak, Robert Finster.

„Unorthodox”, sezon 1, premiera: 26 marca

 

Ortodoksyjna Żydówka ucieka z Brooklynu do Berlina. W Nowym Jorku miała wyjść za mąż za mężczyznę wybranego przez rodzinę, w Europie ma szansę odkryć siebie. Sercem serialu jest Shira Haas, która zagrała już w „Shtisel”, serialu o społeczności ortodoksów w Jerozolimie (też można go zobaczyć na Netfliksie).

„Ozark”, sezon 3, premiera: 27 marca

 

Nie do wiary, że Marty i Wendy Byrde’owie uszli z życiem. Przez dwa sezony serialu o doradcy finansowym z Chicago, zmuszonym przenieść się do Missouri, żeby prać pieniądze dla bossa narkotykowego, małżonkowie i ich dzieci byli zagrożeni niezliczoną ilość razy. Czy wreszcie odnajdą spokój? Nawet jeśli nie będzie im to dane, to doborowa obsada z Jasonem Batemanem i Laurą Linney na czele doskonale gra niepokój.

„Dom z papieru”, sezon 4, premiera: 3 kwietnia

 

Hiszpański serial nie spada z pierwszej dziesiątki najpopularniejszych produkcji oglądanych w Polsce. Zaczęło się od perfekcyjnego napadu na mennicę. Ale trzy sezony później nie wiadomo już, kto jest dobry, a kto zły, kto jest po czyjej stronie i czy chodzi o pieniądze, sławę, czy przetrwanie. Twórcy, Alexowi Pinie, udało się wylansować hiszpańskich aktorów – Jaimego Lorentego, Ursulę Cobrero czy Itziara Ituñę – na międzynarodowe gwiazdy, a bohaterów ubranych w czerwone kombinezony i maski Salvadora Dalego – na twarze rewolucji.

„Fauda”, sezon 3, premiera: 16 kwietnia

 

Lior Raz przed i za kamerą. Izraelczyk stworzył serial o konflikcie izraelsko-palestyńskim, który w niepokojący sposób zrównuje metody armii i Hamasu. Trzeci sezon toczy się w Strefie Gazy. Na drużynę Dorona (Raz) czyha tu nowe zagrożenie.

„After Life”, sezon 2, premiera: 24 kwietnia

 

Ricky Gervais w pierwszym sezonie swojego autorskiego serialu w przejmująco piękny sposób opowiedział o utracie. Gdy Lisa, ukochana żona Tony’ego, umiera, mężczyzna nie potrafi znaleźć sobie miejsca. Jest niemiły dla innych, izoluje się, mówi, co myśli, raniąc wszystkich wokół. Aż w końcu uczy się, że jego życie jeszcze się nie skończyło, a jeśli chce z niego czerpać, musi otworzyć się na innych ludzi.

„Never Have I Ever”, sezon 1, premiera; 27 kwietnia

 

Mindy Kaling („Świat według Mindy”) opowiada o swoim dzieciństwie. Wychowana na przedmieściach w stanie Massachusetts, była przedstawicielką pierwszego pokolenia rodziny z Indii, urodzonego już w Stanach. Serialowym alter ego Kaling jest nastoletnia Devi Vishwakumar. Debiutantkę Maitreyi Ramakrishnan, która ją zagrała, Kaling znalazła na castingu. Zgłosiło się do niego 15 tys. dziewczyn. 

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij