Znaleziono 0 artykułów
26.07.2022

Nowości Netfliksa na sierpień 2022

26.07.2022
„Kleo” (Fot. materiały prasowe)

Podwójna komedia romantyczna, dokument o feralnym festiwalu i adaptacja kultowej serii komiksów – sprawdźcie, co warto obejrzeć na platformie Netflix w sierpniu 2022.

Film „Totalny chaos: Woodstock 99”, premiera 3 sierpnia

 

„To miała być największa impreza w historii, ale nie tak ją zapamiętaliśmy”, mówi jedna z uczestniczek feralnego festiwalu. Woodstock 99 miał być świętem pokoju, miłości i muzyki. Przerodził się  w serię tragicznych wydarzeń – miały tam miejsce pożary, zamieszki, uczestniczki festiwalu były molestowane seksualnie. Twórcy dokumentu wykorzystali niepublikowane nagrania i wywiady ze świadkami zdarzeń, by zrozumieć, co poszło nie tak.

Film „Sezon ślubów”, premiera 4 sierpnia

 

Rodzice Ashy (Pallavi Sharda) i Raviego (Suraj Sharma) namawiają ich, żeby jak najszybciej wzięli ślub. Aby uniknąć niezręcznych pytań bliższych i dalszych krewnych w sezonie ślubów, postanawiają udawać parę. Jak przystało na komedię romantyczną, między początkowo obojętnymi wobec siebie bohaterami rodzi się nieśmiałe uczucie. Propozycja na lekki, wakacyjny seans z krytyką społecznej presji dotyczącej małżeństwa w tle.

Serial „Sandman”, premiera 5 sierpnia

 

Adaptacja słynnej serii komiksów Neila Gaimana to jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów miesiąca. Sandman jest Władcą Snów (Tom Sturridge), który nadaje kształt naszym najgłębszym lękom i fantazjom. Gdy tylko zamkniemy oczy, przenosimy się do jego świata – Śnienia. Gdy Władca Snów zostaje niespodziewanie schwytany i uwięziony na 100 lat, jego nieobecność na zawsze zmienia świat snu i świat jawy. Tajemniczy bohater zrobi wszystko, by przywrócić dawny ład.

Film „Carter”, premiera 5 sierpnia

 

Propozycja dla miłośników nowego kina koreańskiego. „Masz na imię Carter. Musisz mi zaufać, jeśli chcesz przeżyć”, słyszy bohater chwilę po przebudzeniu się ze śpiączki. Nie pamięta, co się stało, ani kim jest. Aby znaleźć odpowiedzi na te pytania, musi wziąć udział w niebezpiecznej misji i wykonywać powierzone mu zadania. Stawką w wyścigu jest jego tożsamość. Film Junga Byung-gila nakręcono na jednym ujęciu, aby najlepiej oddać zmagania bohatera. Zapowiada się mocny film akcji. 

Serial „Locke & Key”, sezon trzeci, premiera 10 sierpnia

 

Jeżeli maraton wszystkich czterech sezonów „Stranger Things” za wami, czas zanurzyć się w świat „Locke & Key”. Choć pierwsza odsłona serii przeszła trochę bez echa, to dalsze losy rodziny Locke'ów zdobyły uznanie fanów gatunku. Pełna magii opowieść to mieszanka „Harryego Pottera”, „Narni” i „Serii niefortunnych zdarzeń”. Nie będziecie zawiedzeni.

Film „Dzienna zmiana”, premiera 12 sierpnia

 

Jamie Foxx w roli kochającego ojca, który ciężko pracuje, aby zapewnić zdolnej córce lepszy start w życiu. Za dnia zajmuje się czyszczeniem basenów w San Fernando Valley, a wieczorami trudni się lepiej opłacanym zajęciem, polując na wampiry. „Dzienna zmiana” raczej nie ma szans na tytuł filmu roku, ale obiecuje porządną porcję akcji, humoru i zjawisk supernaturalnych. W pozostałych rolach zobaczymy Davea Franco, Snoop Dogga i Meagan Good.

Serial „Jeszcze nigdy”, sezon trzeci, premiera 12 sierpnia

 

Serial Mindy Kaling, czyli Kelly Kapoor z „Biura”, powraca z nowym sezonem. Devi (Maitreyi Ramakrishnan) nadal radzi sobie z codziennymi problemami w szkole i w domu, ale w tym roku musi się również zmierzyć ze sprawami sercowymi. „Jeszcze nigdy” to zabawna i czuła opowieść o tym, że bycie nastolatką to nie lada wyzwanie.

Film „Dwa życia”, premiera 17 sierpnia

 

Czy czasem zastanawiacie się, „co by było, gdyby…”? Nowy film Wanuri Kahiu, reżyserki głośnego „Rafiki”, przenosi ten koncept na ekran. Tytułowe „dwa życia” to alternatywne rzeczywistości Natalie (Lili Reinhart, czyli Betty Cooper z „Riverdale”). Wiele drobnych decyzji sprawia, że jej historia potoczy się zupełnie inaczej.

Film „Royalteen: Następca tronu”, premiera 17 sierpnia

 

Historia rodem z powieści dla nastolatków – nowo przybyła do szkoły Lena (Ines Høysæter Asserson) zaprzyjaźnia się z Kallem, kolegą z ławki. Dopiero później dowiaduje się, że tak naprawdę jest to książę Karl Johan (Mathias Storhøi). Mimo początkowego sceptycyzmu, dziewczyna daje się oczarować młodemu monarsze i zakochuje się w nim, zresztą ze wzajemnością. Para będzie musiała jednak poradzić sobie z zainteresowaniem mediów, własnymi tajemnicami i niszczycielską potęgą mediów społecznościowych.

Serial „Alma”, premiera 19 sierpnia

 

Alma cudem uchodzi z życiem z wypadku autobusu, w którym ginie większość jej kolegów i koleżanek z klasy. Gdy budzi się w szpitalu, nie pamięta jednak ani tragicznego wydarzenia, ani niczego, co wydarzyło się wcześniej. Jej dom pełen jest obcych wspomnień, a nocami dręczą ją koszmary i niezrozumiałe wizje. Wspólnie z rodzicami i przyjaciółmi postanawia rozwiązać zagadkę wypadku, przy okazji odkrywając siebie na nowo.

Serial „Kleo”, premiera 19 sierpnia

 

Propozycja zza zachodniej granicy. Jest rok 1987. Krótko po wyeliminowaniu biznesmena w Berlinie Zachodnim na zlecenie tajnego oddziału Stasi najlepsza agentka w służbach NRD, Kleo (Jella Haase), zostaje aresztowana, zdemaskowana przez swoich mocodawców. Po dwóch latach odsiadki i upadku Muru Berlińskiego wychodzi na wolność, by wymierzyć sprawiedliwość tym, którzy spiskowali przeciwko niej.

Serial „Mo”, premiera 24 sierpnia

Mo Najjar jest uchodźcą z Palestyny o krok od amerykańskiego obywatelstwa. Wraz z rodziną — niezłomną i uduchowioną matką, siostrą i starszym bratem — mieszka w Houston w Teksasie, gdzie balansuje na granicy dwóch kultur i trzech języków. Napisany przez komików Mohammeda „Mo” Amera i Ramyego Youssefa serial opowiada o codziennych doświadczeniach uchodźców, a w historii tej nie brakuje absurdu, humoru i dystansu.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij