Znaleziono 0 artykułów
07.06.2023

Pielęgnacja z natury: Antyoksydacyjna siła winogron

07.06.2023
Nowe kosmetyki naturalne Bottica na bazie resweratrolu (Fot. Materiały prasowe)

Marka Bottica powstała z inspiracji tradycją winiarską. Kluczowym składnikiem nowej linii kosmetycznej jest pozyskiwany z winogron resweratrol – silny antyoksydant wykazujący działanie przeciwzmarszczkowe, zmniejszający zaczerwienia skóry i hamujący proces powstawania przebarwień.

W procesie tworzenia wina, po wyciśnięciu soku z winogron, wyrzuca się pozostałe skórki i pestki, które zawierają cenne dla skóry substancje – wśród nich znajduje się resweratrol. Ten wyjątkowy antyoksydant spowalnia oznaki starzenia się skóry i pomaga w walce z przebarwieniami, a dzięki właściwościom przeciwzapalnym świetnie sprawdzi się również u osób z cerą naczynkową i trądzikową.

Od ponad dekady zgłębiająca tajniki sztuki winiarskiej Magdalena Różniak – pierwsza kobieta zarządzająca winnicą w Polsce, autorka starannie wyselekcjonowanych roczników oraz laureatka wielu nagród w konkursach winiarskich – postanowiła swoje doświadczenie przenieść do branży kosmetycznej. Tak powstała marka Bottica. Jej nazwa inspirowana jest włoskim słowem botti, czyli beczki, w których wino przez lata leżakuje, aż osiągnie pełnie smaku, koloru i aromatów, oraz angielskiego bottle, a więc butelki, w której przechowuje się trunek. Nawiązuje także do naturalnego piękna, kojarząc się ze słowem botanica oraz angielskim beauty czy francuskim beaute.

Nowe kosmetyki naturalne Bottica na bazie resweratrolu (Fot. Materiały prasowe)

Aby stworzyć najwyższej jakości markę premium, Magdalena Różniak zainwestowała w 2020 roku centrum rozwojowo-badawcze położone nieopodal winnicy. Tam prowadziła własne badania i opracowała autorską, opatentowaną metodę ekstrakcji cennego resweratrolu, a do produkcji kosmetyków zatrudniła pracowników z lokalnej społeczności.

Bottica powstała z myślą o kobietach, które szukają szybkich i skutecznych rozwiązań pielęgnacyjnych. – Troskę i uwagę, którą dajemy winorośli, natura oddaje nam w postaci swoich najznakomitszych owoców, które później mogą zadbać o nas tak, jak my dbamy o nie – mówi Magdalena Różniak. To motto stanowi fundament marki, której celem jest tworzenie niezawodnych kosmetyków z najlepszymi składnikami.

Aleksandra Kupras
  1. Uroda
  2. Premiery urodowe
  3. Pielęgnacja z natury: Antyoksydacyjna siła winogron
Proszę czekać..
Zamknij