Znaleziono 0 artykułów
08.12.2022
Artykuł partnerski

Jubileusz kultowego samochodu

08.12.2022
Fot. Materiały prasowe

Budzący respekt majestat gór, zimowa sceneria i zapierające dech w piersiach widoki – jedna z najbardziej wyczekiwanych premier motoryzacyjnych roku odbyła się w ekstremalnych warunkach. Wszystko po to, aby jak najpełniej pokazać potencjał bohatera wydarzenia – samochodu Land Rover Defender 130, który powstał z okazji jubileuszu 75-lecia kultowego modelu.

Niestraszne mu ekstremalne warunki. Land Rover Defender 130 to samochód stworzony do jeżdżenia po górach. Jego premiera odbyła się więc na szczycie wysokiej na 50 m wieży widokowej Słotwiny w Krynicy-Zdroju. Goście mogli zapoznać się z jego parametrami technicznymi, a także obejrzeć sylwetkę i wnętrze pojazdu. Przyjrzeć się Defenderowi bliżej można było podczas trasy na szczyt Jaworzyny Krynickiej.

Fot. Materiały prasowe

Kultowy model w naturalnym środowisku

Wznosząca się 1444 m n.p.m. Jaworzyna Krynicka na co dzień gości spacerowiczów i narciarzy. Tym razem na szczycie pojawiła się wyjątkowa reprezentacja. Goście premiery samochodu po drodze musieli pokonać liczne przeszkody, które pozwoliły sprawdzić, jak Defender zachowuje się w swoim naturalnym środowisku. Do ich dyspozycji była cała rodzina kultowego Defendera – modele 90, 110 i 130. Dzięki temu kierowcy mogli zobaczyć, czym różnią się poszczególne modele. Podczas premiery samochodu byli obecni ratownicy i ratowniczki z Grupy Krynickiej GOPR, którzy przygotowali pokaz ratownictwa górskiego. Ich udział nie był przypadkowy. Defender został strategicznym partnerem GOPR, któremu dostarcza samochody pomagające ratownikom w ich codziennej pracy.

Limitowana edycja na 75-lecie

Land Rover Defender to dziś samochód kultowy, a jego historia sięga 1948 roku. Aby uczcić 75. urodziny tego brytyjskiego modelu, powstała limitowana edycja Defendera 130. Opiera się ona na wysoko wyspecjalizowanym HSE, z kompleksowym wyposażeniem standardowym. Innowacyjna technologia obejmuje również takie udogodnienia jak kamera 3D Surround, technologia Configurable Terrain Response oraz system nagłośnienia Meridian Sound System. A także oświetlenie przednie Matrix LED, 11,4-calowy system Infotainment Pivi Pro, wyświetlacz Head-Up i ładowarka bezprzewodowa Wireless Device Charger.

Fot. Materiały prasowe

Modele posiadają też składany dach z tkaniny lub opcję przesuwnego dachu panoramicznego. Najwyższy komfort użytkowania zapewniają podgrzewane elektrycznie, 14-kierunkowe fotele kierowcy i pasażera, a także podgrzewana kierownica i trójstrefowy system klimatyzacji. Kto pragnie dodatkowo zwiększyć wydajność, może wybrać też opcje takie jak elektrycznie rozkładany hak holowniczy i opony całoroczne.

Na uwagę zasługuje także układ napędowy nowego Defendera 130. Obejmuje potężną i wydajną hybrydę elektryczną P400e (PHEV) jako dodatek do opcji benzynowej i oleju napędowego P400 i D300 Ingenium, które wykorzystują technologię miękkiego układu hybrydowego (MHEV) w celu optymalizacji dostarczania mocy i oszczędności paliwa poprzez wykorzystanie energii normalnie traconej podczas zwalniania i hamowania.

Fot. Materiały prasowe

Szlachetny w każdym calu

Fot. Materiały prasowe

Defender to samochód szlachetny w każdym calu. Miłośnicy tego modelu doceniają kultowy kolor Grasmere Green, którego oczywiście nie mogło zabraknąć również w rocznicowej wersji. 75. edycja limitowana Defendera, dostępna jest w wersjach nadwozia 90 lub 110. Posiada ekskluzywny motyw nadwozia z oryginalnymi detalami, a jubileuszowy model wykończony został kultowym Grasmere Green z dopasowanymi kolorystycznie felgami i wnętrzem.

Słynny odcień pojawia się także w trwałym i wszechstronnym wnętrzu nowego Defendera 130. Poprzecznica Cross Car Beam została wykończona matową farbą proszkową Grasmere Green i laserowo wytrawionymi detalami na nakładkach końcowych. Z kolei fotele zyskały wykończenia z materiału Resist Ebony, a oryginalna dźwignia zmiany biegów o kształcie kija hokejowego, znajdująca się na konsoli środkowej, została wykonana z Robustec, najbardziej wytrzymałego materiału dostępnego w Defenderze.

Fot. Materiały prasowe

Fanów Defendera z pewnością ucieszy fakt, że motyw kolorystyczny Grasmere Green pojawia się także w kolekcji Lifestyle. Znajdziemy w niej szeroką gamę produktów, w tym minimalistyczny unikatowy zegarek z dwoma paskami, a także funkcjonalny plecak i odzież z niepowtarzalną grafiką 75 Years i innymi oryginalnymi szczegółami.

Defender może się poszczycić kolekcją aż 50 nagród, wśród nich Samochód Top Gear roku 2020, SUV MotorTrend roku 2021 i najlepszy SUV Autocar roku 2020, a także 5-gwiazdkową ocenę bezpieczeństwa Euro NCAP Safety Rating.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij