Znaleziono 0 artykułów
11.12.2020

Nowy mural Banksy’ego w Bristolu

11.12.2020
Fot. Claire Hayhurst/Press Association/East News

Brytyjski artysta potwierdził, że grafika, która pojawiła się na jednym z budynków w Bristolu, jest jego autorstwa. Mural otrzymał nazwę „Aachoo!”, co w tłumaczeniu oznacza proste „Apsik!”.

Nieszablonowe dzieło sztuki zostało znalezione na Vale Street, jednej z najbardziej stromych ulic w Wielkiej Brytanii, o nachyleniu prawie 22 stopni. Praca przedstawia starszą kobietę, która podczas kichnięcia burzy cały ciąg domów. Niektórzy twierdzą, że mural jest żartobliwym ostrzeżeniem i namawia do noszenia maseczki ochronnej w czasach Covid-19.

 

Banksy potwierdził przypuszczenia, że to właśnie on stoi za grafiką, umieszczając na Instagramie zabawne zdjęcie jednego z mieszkańców. Wiele osób uważa, że kolejny mural umiejscowiony w Bristolu może oznaczać, że tajemniczy artysta pochodzi z południowo-zachodniego miasta.

„Aachoo!” to nie pierwsze dzieło stworzone podczas pandemii. W kwietniu w mediach społecznościowych Banksy’ego opublikowany został zestaw zdjęć, przedstawiający ilustrowane szczury rozrzucone po jego łazience. Aby wesprzeć tych, którzy także musieli zmienić styl życia z powodu koronawirusa, artysta dodał podpis: „Moja żona nienawidzi, kiedy pracuję w domu”. Miesiąc później obrazem zatytułowanym „Game changer” z dzieckiem bawiącym się lalką-pielęgniarką uhonorował służbę zdrowia.

Co znajdzie się na kolejnym muralu? Czekamy z niecierpliwością! Legendarny artysta jeszcze nie raz nas zaskoczy.

 

Aleksandra Lewandowska
Proszę czekać..
Zamknij