Znaleziono 0 artykułów
17.06.2020

Nowy portal społecznościowy konkurencją dla Facebooka?

17.06.2020
(Fot. Getty Images)

„MeWe” to portal stawiający przede wszystkim na bezpieczeństwo internautów. Zgromadził już 8 mln użytkowników i dostępny jest również w Polsce. 

Facebook znalazł się w ogniu krytyki po aferze Cambridge Analytica, w której dane użytkowników zostały wykorzystane do ich politycznego profilowania. W efekcie konkurencyjne portale społecznościowe zaczęły oferować bezpieczniejsze korzystanie z sieci. Jednym z nich jest „MeWe”, który przyciągnął już 8 mln użytkowników. Twórcy nazywają stronę „anty-Facebookiem” i deklarują całkowity brak reklam. Za serwis odpowiada brytyjski fizyk i programista Tim Berners-Lee, który był jednym ze współtwórców ogólnoświatowej usługi WWW.

W ramach transparentnej Karty Praw Prywatności, użytkownicy „MeWe” mają pełen dostęp do swoich danych. Treści publikowane w serwisie pozostają własnością użytkowników. Moderatorzy nie manipulują treściami, a każdy z użytkowników ma pełną kontrolę nad tym, co wyświetlane jest na tablicy. Nie znajdziemy tu też technologii rozpoznawania twarzy czy możliwości kupienia danych użytkowników przez korporacje. A jeżeli chcemy usunąć konto, to wraz z nim znikną wszelkie podane przez nas informacje.

Twórcy „MeWe” szacują, że do końca 2020 roku zgromadzą bazę 40 mln użytkowników. Portal jest już dostępny za darmo dla użytkowników systemów iOS i Android.

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij