Znaleziono 0 artykułów
09.06.2021

„Vogue Polska Beauty”: Anna Jagodzińska, makijażystki gwiazd, redaktorki „Vogue’a” ze świata

09.06.2021
Fot. Mateusz Stankiewicz

„Poświęcając wydanie »Vogue Polska Beauty« ciału, wierzymy, że równowaga jest dla niego najlepszym darem” – pisze we wstępniaku specjalnego wydania magazynu redaktorka prowadząca Michalina Murawska. Polecamy sposoby na wyciszenie i pobudzenie, rozmawiamy ze specjalistami o profesjonalnych zabiegach i prezentujemy domowe rytuały. Zachęcamy do aktywności fizycznej i doskonalenia sztuki odpoczynku. Niezmiennie szukamy inspiracji – odwiedzamy redaktorki „Voguea” z różnych stron świata i rozmawiamy z makijażystkami gwiazd. „Vogue Polska Beauty” w sprzedaży od 10 czerwca.

„Ciało w roli głównej” – to hasło przewodnie kolejnej odsłony wydania specjalnego „Vogue Polska Beauty”. Tego pojęcia nie wypada traktować jednowymiarowo. Dlatego punktem wyjścia jest holistyczne podejście – poszukujemy równowagi, analizujemy przeciwności, zastanawiamy się nad zależnościami między ciałem a umysłem.

Zachęcając do aktywności, wspólnie ze specjalistami prezentujemy techniki, na których skorzysta nie tylko sylwetka, ale i głowa. Odkrywamy, jak bardzo pojęcie „self-care” utożsamiane jest dziś także z asertywnością. Odkrywamy sposoby na pobudzenie ciała i jego wyciszenie.

Fot. Mateusz Stankiewicz

O akceptacji, zdrowiu i minimalistycznym podejściu do piękna rozmawiamy z Anną Jagodzińską – jedyną polską modelką, która wystąpiła na okładce amerykańskiego „Voguea”. Od lat jest wegetarianką (a bywa weganką), stosowała też dietę raw. Żyje zgodnie z filozofią zero waste – kupuje tylko tyle, ile potrzebuje. Wierzy w potęgę dobrych rytuałów – każdy dzień zaczyna prysznicem, a kończy kąpielą. Izabeli Cieplińskiej opowiada o doświadczeniach z branży mody, ulubionych kosmetykach i przepisie na domową maseczkę z miodu, jabłek i jogurtu.

Ze specjalistami rozmawiamy o sposobach na holistyczną regenerację zgodną z rytmem naszych ciał – okazuje się, że już 10-minutowy masaż pleców zwiększa przepływ krwi i dostarczanie tlenu do tkanek obwodowych. Profesjonalne rytuały w gabinecie to tylko jeden z kierunków – możemy pracować nad ciałem (i duszą!) także w zaciszu własnej łazienki, przy pomocy szczotkowania na sucho, płytek gua-sha albo… własnych dłoni. Drzemie w nich więcej siły, niż mogłoby się wydawać. Z myślą o wszystkich cierpiących na spadek energii albo poszukujących wyciszenia podpowiadamy najbardziej skuteczne techniki. Jedną z nich jest piloxing, czyli połączenie boksu, pilatesu i tańca. Specjaliści mówią, że jest dla ciała tym, czym dla umysłu maraton filmów Quentina Tarantino. Ma coraz więcej zwolenników.

Mel Bles dla Vogue Paris Maj/Czerwiec 2020

Nie zapominamy też o letniej pielęgnacji i makijażu. Trikami na naturalne konturowanie dzieli się z nami Aneta Kostrzewa, która do sesji okładkowej pomalowała Annę Jagodzińską. Wybieramy najciekawsze zapachy na wakacje, najlepsze chłodzące kosmetyki i kremy z filtrem, a wakacyjnymi must haveami dzieli się z nami wydawczyni „Vogue Polska” Kasia Jordan-Kulczyk.

Szefowa działu urody i wellness Vogue Paris Frederique Verley /(Fot. archiwum prywatne)

W drugiej części numeru wyruszamy w inspirującą podróż. Zaczynamy od polskiego akcentu – o pielęgnacyjnych rytuałach, ulubionym makijażu i podejściu do piękna rozmawiamy z influencerką i młodą mamą Kasią Szymków. Później szybujemy po kontynentach – zahaczamy o Nowy Jork i Paryż, odwiedzamy Moskwę i Dubaj. To tam mieszkają i pracują nasze koleżanki z zagranicznych edycji „Voguea”. Frederique Varley, Celia Ellenberg, Arina Shabanova i Michaela Somerville pokazują ulubione kosmetyki, odkrywają przed nami największe trendy sezonu i polecają najciekawsze rodzime marki. To nie wszystko. Zaglądamy także za kulisy pracy makijażystów. Fara Homidi, Grace Ahn, Dariia Day, Nikki Wolff i ulubienica Duy Lipy Samantha Lau wspominają początki kariery, momenty przełomowe i dzielą się sprawdzonymi trikami. Wszystkie są zgodne, że dobrze przygotowana skóra to klucz do trwałego makijażu.

Kasia Szymków /(Fot. Mateusz Grzelak)

Zwieńczeniem numeru jest prezentacja nominacji w 35 kategoriach pierwszej edycji plebiscytu „Vogue Polska Beauty Awards”. Najlepsze kosmetyki i zabiegi będzie oceniać jury złożone z ekspertów. Do panelu jurorskiego dołączyli m.in. Joanna Czech, Michał Bielecki i Patrycja Dobrzeniecka.

Fot. Mateusz Stankiewicz

„Vogue Polska” Beauty w sprzedaży od czwartku, 10 czerwca.

 
Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij