Znaleziono 0 artykułów
10.07.2024
Artykuł partnerski

OFF Miasto: Zupełnie nowe życie gdańskiej dzielnicy

10.07.2024
OFF Miasto, nowa inwestycja mieszkaniowa w Gdańsku (Fot. Materiały prasowe)

W Gdańsku powstaje wyjątkowa inwestycja, idealna dla tych, którzy chcą być w centrum wydarzeń, a zarazem w otoczeniu przyrody. OFF Miasto, nowy realizowany z rozmachem projekt deweloperski Invest Komfort, stanie się nowoczesną, bliską natury dzielnicą.

Mieszkanie w centrum miasta ma wiele zalet, takich jak dostęp do udogodnień i rozrywek, bliskość miejsca pracy czy szkoły i poczucie, że jesteśmy w miejscu, gdzie dzieje się wszystko, co najważniejsze. Ale taka lokalizacja wiąże się też często z natłokiem wrażeń, który może prowadzić do przebodźcowania i zmęczenia. Dlatego tak ważne jest, aby od czasu do czasu zostawić za sobą zgiełk i zwrócić się w stronę natury. W tym celu najczęściej wyjeżdżamy za miasto. A co, gdyby te dwie, z pozoru sprzeczne potrzeby można było realizować w jednym miejscu? Właśnie taka idea przyświeca firmie deweloperskiej Invest Komfort przy tworzeniu nowej, jedynej w swoim rodzaju inwestycji – OFF Miasta.

OFF Miasto w Gdańsku (Fot. @Element)

Nowe życie gdańskiej dzielnicy rozwinie się dzięki inwestycji OFF Miasto

Czy istnieje miejsce idealne do życia? Wszystko wskazuje na to, że tak. OFF Miasto nie będzie tylko kolejnym osiedlem budynków mieszkalno-usługowych, a częścią metropolii – pozwoli mieszkańcom Gdańska znaleźć balans i wyzwolić w sobie twórczą energię. Jak zapowiada Michał Ciomek, wiceprezes zarządu Invest Komfort, nowy projekt trójmiejskiego dewelopera jest szczególny. – OFF Miasto to precyzyjnie zaplanowany projekt. Uprzywilejowany geograficznie. Zacierający granice między architekturą, urbanistyką a niematerialnym charakterem miejsca. Specjalnego ducha tchną artyści, którzy wprowadzają twórczość już na etapie samego projektowania, współpracy przy kampanii i, oczywiście, inicjując programy kulturalno-społeczne. Ponieważ nawet najbardziej dopracowany projekt deweloperski dopełnia się poprzez zaangażowanie mieszkańców, sąsiadów, najemców. Nie tylko tu i teraz, ale w perspektywie pokoleń – tłumaczy Michał Ciomek.

Wizja twórców OFF Miasta zakłada stworzenie miejsca, które spajać będzie wieloaspektowy charakter dzielnicy Dolne Miasto. Za sprawą nowej inwestycji wielkomiejski i industrialny styl Brabanku, sąsiadującego z Muzeum II Wojny Światowej, będzie miał swoją przeciwwagę w postaci otwierającego się na naturę Opływu Motławy OFF Miasta. Mieszkańcy będą mogli poczuć tu kojącą moc przyrody, nie rezygnując jednak z mieszkania w centrum miasta. Na uwagę zasługuje też modularna i różnorodna koncepcja architektoniczna inwestycji, wyłoniona w międzynarodowym konkursie. – Od początku pracowaliśmy nad stworzeniem nowej części miasta, nie tylko kompleksu mieszkalno-usługowego. Chcieliśmy maksymalnie otworzyć OFF Miasto na Gdańsk i zespolić części mieszkalne oraz usługowe z pasem zieleni i placem wodnym, w ramach trendu włączania wody do miasta – opowiada Tomasz Janiszewski, główny architekt i autor koncepcji z biura projektowego BJK Architekci.

OFF Miasto to tworzony z ogromnym rozmachem projekt – jego realizacja potrwa kilkanaście lat, ale oficjalna sprzedaż apartamentów rozpocznie się wkrótce. Docelowo, w ramach sześciu etapów kwartału OFF Miasto, powstanie około tysiąca mieszkań i kilkadziesiąt lokali usługowych. Kolejne partie inwestycji zaprezentują różnorodną architekturę, będą wielowymiarowe i wielomateriałowe. Pierwszy etap realizacji zakłada budowę dwóch budynków oraz zewnętrznej, dostępnej dla wszystkich gdańszczan i odwiedzających miasto, przestrzeni rekreacyjnej przy nabrzeżu Starej Motławy. 

OFF Miasto, nowy realizowany z rozmachem projekt deweloperski Invest Komfort (Fot. Materiały prasowe)

Natura, sztuka, społeczność w OFF Mieście

Mieszkańcom miast często brakuje zieleni i kontaktu z naturą. Dlatego w koncepcji OFF Miasta odgrywa ona niezwykle ważną rolę. Za sprawą nowej inwestycji, gdańszczanie zyskają amfiteatralny bulwar naprzeciw przystani Żabi Kruk. Ożywi on Dolne Miasto i przywróci dzielnicy niedostępny przez dziesięciolecia kwartał.

Pojawią się tu precyzyjnie zaprojektowana zieleń i kieszonkowe parki, a także starannie dobrane lokale usługowe. Przestrzeń ma sprzyjać integracji kulturalnej. W ciągu dnia będzie ona częścią dużego miasta, zaś wieczorem stworzy nastrój skłaniający do wyciszenia i głębokiego relaksu. – Nasadzenia w przestrzeni dzielnicy będą gatunkami o bogatym kwitnieniu, różnych odcieniach i pokroju. Natura więc nie tylko otoczy OFF Miasto, lecz także je wypełni.  Zastosowanie monokultur roślinnych ma za zadanie podkreślenie architektury oraz uwydatnienie rytmu nabrzeża, w którym na pierwszym planie jest woda – podkreśla Dorota Rudawa z RS Architektura Krajobrazu, kreatorka zieleni OFF Miasta.

Zieleń w postaci kaskadowo nasadzonych, zimozielonych żywopłotów zapewni mieszkańcom OFF Miasta prywatność. Ogródki oraz otoczona bujnymi krzewami wypoczynkowa przestrzeń wspólna staną się oazami spokoju i zieleni w centrum miasta – pełnymi barw i zapachów.

Do wyłącznej dyspozycji mieszkańców zostaną oddane przestrzenie sprzyjające rozwijaniu swoich pasji i przede wszystkim nawiązywaniu relacji z sąsiadami, architekturą i sztuką. – Głównym założeniem przy projektowaniu części wspólnych było stworzenie wnętrz o miejskim charakterze, spójnych z oryginalną architekturą i otoczeniem, wzbogacając je o elementy i wykończenia, których możemy dotknąć, poczuć i doświadczyć na wiele różnych sposobów – wyjaśniają twórcy projektu, Jakub Piórkowski i Hanna Bialic z PB Studio oraz Maciej Ryniewicz i Rafał Kaletowski ze studia Akurat.

Integralną częścią projektu OFF Miasta jest sztuka. Dlatego inwestor zaprosił do współpracy Pawła Nolberta, docenianego na świecie artystę, łączącego tradycyjne techniki malarskie z cyfrowymi narzędziami. – Chciałbym, żeby sztuka stała się mostem łączącym różnorodność doświadczeń mieszkańców i ich sposób odkrywania świata – podkreśla Paweł Nolbert.

OFF Miasto w Gdańsku zapewni wszystko, co dziś ważne dla mieszkańców miast: usługi, bliskość natury, architekturę, która wspiera rozwój lokalnej społeczności (Fot. @Element)

Więcej informacji o inwestycji OFF Miasto znaleźć można na stronie offmiasto.pl, a także w mediach społecznościowych, wśród treści z oznaczeniem #OFFMiasto.

Natalia Jeziorek
  1. Styl życia
  2. Miejsca
  3. OFF Miasto: Zupełnie nowe życie gdańskiej dzielnicy
Proszę czekać..
Zamknij