Znaleziono 0 artykułów
01.12.2021

Ogłoszono zwycięzców pierwszej edycji festiwalu KIFF w KinoGramie

01.12.2021
Fot. Materiały prasowe

Znamy zwycięzców Międzynarodowego Festiwalu Filmowego KinoGram (KIFF)! Nagrody zostały wręczone 30 listopada w butikowym kinie KinoGram w warszawskiej Fabryce Norblina.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy KinoGram (KIFF) promuje niezależne filmy krótkometrażowe. Jury pierwszej edycji KIFF: Dariusz Jabłoński, Piotr Jaxa, Joanna Kos-Krauze i Magdalena Łazarkiewicz, pod przewodnictwem reżyserki Kasi Adamik wybrało trzy najlepsze tytuły. Wstępnej selekcji 30 dzieł dokonali influencerzy filmowi Całe Życie w Kinie, MovieWay, MoviesRoom i Drugi Seans.

Fot. Materiały prasowe

Kasia Adamik przyznaje, że wybór nie był łatwy. – Z wielką przyjemnością oglądałam zgłoszone filmy. Zaskoczył mnie bardzo wysoki poziom i profesjonalizm produkcji – zaznaczyła przewodnicząca jury.

Pierwsze miejsce zajęli Jacek Olejnik, Rafał Sankiewicz, Wojciech Sankiewicz oraz Bartosz Terlecki z Ferajny Filmowej Kapok. Statuetkę KIFF i nagrodę pieniężną w wysokości 500 euro wywalczyli sobie filmem animowanym  „C’est la vie”, który opowiada o trudnych wyborach i potrzebie utrzymania życiowej równowagi.

Statuetkę KIFF i 200 euro za drugie miejsce w konkursie otrzymała absolwentka Warszawskiej Szkoły Filmowej Magdalena Gajewska. Bohaterką jej filmu „Szczeliny” jest Teresa, która borykając się z depresją poporodową, przenosi się z mężem do rodzinnego domu w miałym miasteczku, gdzie spotyka Annę, swoją dawną miłość. Główne role zagrały Jaśmina Polak i Justyna Wasilewska.

Do laureata trzeciego miejsca, Mateuszy Buławy, powędrowały statuetkę KIFF i 100 euro. Jego dokument „Jeszcze porozmawiamy” opowiada o dojrzewaniu dwóch braci w rodzinie bez ojca.

Specjalnym wyróżnieniem nagrodzony został operator Max Bugajak za zdjęcia do filmów „Skowyt” w reżyserii Bartosza Brzezińskiego i „Marzenia samotnych ludzi” w reżyserii Marka Leszczewskiego.

Nagrody Publiczności otrzymały filmy „Lila” w reżyserii Kacpra Świtalskiego, „Pod niebem” Marty Skiby i „Coś” Kasi Babicz.
– Mamy nadzieję, że KIFF na stałe wpisze się w filmowy krajobraz festiwalowy – przyznaje dyrektorka festiwalu Anna Zoll. 

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie internetowej oraz na platformie.

 

Hanna Łopuszyńska
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Ogłoszono zwycięzców pierwszej edycji festiwalu KIFF w KinoGramie
Proszę czekać..
Zamknij