Znaleziono 0 artykułów
28.04.2022
Artykuł sponsorowany

„Klasyka z twistem”: Stylowy poradnik Patrycji Cierockiej-Szumichory

28.04.2022
Fot. Materiały prasowe

Lata doświadczeń na stanowisku dyrektor kreatywnej marki Patrizia Aryton postanowiła wykorzystać, by rozprawić się z mitami dotyczącymi stylu. Tak powstała pierwsza książka Patrycji Cierockiej-Szumichory, „Klasyka z twistem”. Jak łączyć ze sobą kolory, na co zwracać uwagę podczas zakupów czy jak nosić elegancki płaszcz – to zaledwie kilka kwestii, którymi zajęła się autorka.

Zasady pozwalające zmienić myślenie o stylu i modzie, a także zerwać ze stereotypami na temat łączenia kolorów czy dopasowania stylizacji do wieku. Te i inne obserwacje dyrektor kreatywnej marki Patrizia Aryton, Patrycji Cierockiej-Szumichory, znajdziemy w jej debiucie wydawniczym, książce „Klasyka z twistem”.

„Wychodzę z założenia, że nasz styl w pierwszej kolejności ma pasować do naszej osobowości, a analiza sylwetki i kolorystyki jest narzędziem pomocniczym. Naturalnie warto czerpać z wiedzy o modelowaniu sylwetki i analizie kolorystycznej, ale w sposób wybiórczy. Wykorzystujmy tylko tę część informacji, które do nas pasują” – tak o stylu dopasowanym do osobowości opowiada autorka książki „Klasyka z twistem” Patrycja Cierocka-Szumichora.

Fot. Materiały prasowe

Znana w branży mody jako osoba odpowiedzialna za tworzenie kolekcji i budowanie wizerunku marki Patrizia Aryton wiedzę o stylu czerpała od swojej mamy – założycielki tej marki. Dzięki temu Patrycja Cierocka-Szumichora zarządzanie rodzinnym biznesem ma niejako we krwi. Później kształciła się na międzynarodowych uczelniach. Teraz bazując na wiedzy oraz własnych doświadczeniach, autorka stworzyła praktyczny poradnik zawierający przystępne treści o budowaniu własnego stylu.

Żadnych zobowiązań

Każda z nas ma własny, niepowtarzalny styl. Ale wiele kobiet boi się wyrażać siebie poprzez modę, odstraszone są przez wszechobecne stereotypy i często niepotrzebne zasady. „Klasyka z twistem” chce z nimi zerwać. Patrycja Cierocka-Szumichora ma odwagę, by je przełamywać, i do tego samego pragnie zachęcić inne kobiety.

„Gdy przeglądałam magazyny o modzie, nigdy nie rozumiałam tworzenia różnych stylizacji dla dwudziestolatek, czterdziestolatek i sześćdziesięciolatek. Obserwując moje otoczenie i kobiety, które mnie zawsze inspirowały, kompletnie nie widzę analogii do powszechnie stosowanej kategoryzacji mody według wieku. Przeciwnie – znam bardzo nowoczesne sześćdziesięciolatki i wyjątkowo zachowawcze dwudziestolatki. Wiek nie ma nic wspólnego z modą; do niczego nas nie zobowiązuje, a to, co definiuje nasz styl, nie jest wcale związane z metryką, ale z naszą osobowością” – pisze Cierocka-Szumichora we wstępie swojej książki.

Fot. Materiały prasowe

Niech żyje osobowość

Skoro wiek nie powinien być wyznacznikiem naszego stylu, czym powinniśmy się kierować? Jak łączyć ze sobą kolory? Na co zwracać uwagę podczas zakupów? Jak nosić elegancki płaszcz? Czym różni się business casual od smart casual? Na te oraz inne nurtujące wszystkie miłośniczki mody pytania odpowiada „Klasyka z twistem”.

Autorka zdradza rozwiązania na kreowanie swojego wizerunku poprzez stylizację. Jak podkreśla Cierocka-Szumichora, przy pisaniu książki bardzo cenne okazały się opinie i rozmowy z klientkami zarządzanej przez nią marki. To właśnie one zainspirowały ją do tego, by podsumować zdobyte przez lata doświadczenie i stworzyć merytoryczny poradnik stylu. Patrycja gwarantuje, że rady, które są zawarte w publikacji, będą działać, jeśli zostaną dostosowane do osobowości. Bo to od niej zaczyna się wyrażanie swojego stylu, a hiperpoprawność, jak twierdzi autorka, w obecnych czasach nie jest potrzebna ani w modzie, ani w życiu.

Fot. Materiały prasowe

Wśród zawartych w książce wskazówek znajdziemy przydatne informacje o łączeniu kolorów, stylizacji poszczególnych elementów garderoby czy zasady łączenia elementów sportowych. Dla projektantki bazą nowoczesnej klasyki są dobre jakościowo rzeczy, dzięki którym czytelniczka zamiast kupować więcej, będzie kupować lepiej. Obserwacje dyrektor kreatywnej przeplatają się z serią praktycznych porad oraz ćwiczeń, dzięki którym tworzenie codziennych zestawów ubrań będzie przyjemnością. Książka zachwyca również wyjątkowymi ilustracjami, które stworzyła Agata Wierzbicka. Uzupełnieniem nowoczesnej klasyki jest naturalny wizaż i to właśnie jemu poświęcony jest ostatni rozdział „Klasyki z twistem” napisany przez Agatę Zygadło.

Książka jest dostępna do zakupu zarówno w salonach Patrizia Aryton, jaki również online na stronie marki.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij