Znaleziono 0 artykułów
12.05.2023

Penèlope Cruz jak tancerka flamenco w sukni Dolce&Gabbana i kwiatach we włosach

12.05.2023
Fot. Getty Images

Penélope Cruz na gali nagród David di Donatello, przyznawanych przez Włoską Akademię Filmową, ubrana była w strój, nawiązujący do hiszpańskiej tradycji.

Hiszpańska aktorka wzięła udział w gali rozdania nagród David di Donatello, przyznawanych przez Włoską Akademię Filmową. Była nominowana w kategorii „najlepsza aktorka” za rolę w filmie „Bezmiar”. Statuetkę włoskiego Oscara odebrała Barbara Ronchi za kreację w „Settembre”, ale reporterzy najchętniej i tak fotografowali Cruz.

Fot. Getty Images

Penélope Cruz na czerwonym dywanie wystąpiła w długiej sukni z głębokim dekoltem. Czarna kreacja Dolce & Gabbana w białe groszki eksponowała szyję i biust, odsłaniała przedramiona. Drapowanie na biodrach podkreślało smukłą sylwetkę, a głębokie wycięcie odsłaniało nogi. Szyfonowa spódnica była lekko transparentna. Aktorka założyła do tego stroju szpilki na wysokiej koturnie. 

W pozbawionej biżuterii stylizacji uwagę zwracały czerwone akcenty – kolor paznokci, karminowy odcień ust, materiałowe kwiaty wpięte w kok. 
Fryzura Cruz, zaczesane do tyłu włosy, podkreśliła kości policzkowe i regularne rysy twarzy. Styliści gwiazdy postawili na klasyczny makijaż oczu – wytuszowane rzęsy, ciepłe złociste cienie na powiekach, zaznaczone brwi. Stylizacja mogła budzić skojarzenia z wielkimi rolami aktorki z filmów Pedro Amlodóvara, takich jak „Volver” czy „Ból i blask”. Była też nawiązaniem do stylu tancerek flamenco.

Do tradycyjnych elementów kobiecych strojów aktorka nawiązała niedawno, występując na  MET Gali aktorka w białej sukni Chanel z charakterystycznym kapturem, przypominającym mantylkę, czyli element hiszpańskiego stroju ludowego, który upowszechnił się w XIX wieku, a sławę zyskał dzięki przedstawieniom kobiet na obrazach Diego Velázqueza i Francisca Goi.

Redakcja Vogue.pl
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Penèlope Cruz jak tancerka flamenco w sukni Dolce&Gabbana i kwiatach we włosach
Proszę czekać..
Zamknij