Znaleziono 0 artykułów
27.10.2023

Polscy artyści w programie Tidal Rising dla młodych, zdolnych muzyków

27.10.2023
Polscy artyści w programie Tidal Rising dla młodych muzyków (Fot. Materiay prasowe)

Globalna platforma streamingowa Tidal ruszyła z projektem wspierającym początkujących muzyków. Wśród pierwszych wyróżnionych kandytatów z Polski znaleźli się: Dominika Płonka, Kajetan Wolas, Asster oraz Basia Siciarek i Helena Pyłka, tworzące duet „Afekty”.

Tidal to platforma streamingowa stworzona przez artystów dla artystów. Firma od prawie dekady buduje społeczność miłośników muzyki. Teraz nadszedł czas na projekt dla wschodzących gwiazd muzyki. Celem Tidal Rising jest wyrównywanie szans. Platforma chce pomagać artystom, zapewniając im wsparcie finansowe i edukacyjne, a także udostępniając kontakt do osób z branży muzycznej.

– Do tej pory trudno było mi pogodzić pracę zawodową z muzyką. W ciągu tygodnia czas spędzałam na pracy w biurze, a muzykę tworzyłam tylko w weekendy – powiedziała Dominika Płonka, autorka utworu „Po co ten stres?”. Wyróżnienie w programie Tidal Rising umożliwiło jej skoncentrowanie się na muzyce i nagranie pierwszego albumu.

Wśród nagrodzonych znalazł się także Kajetan Wolas. Dopiero co zdał maturę, a już pracuje nad wydaniem pierwszej płyty. Nad debiutanckim krążkiem pomogą mu Magiera oraz Kuba Karaś, MajLo, Miodu i Patrick The Pan.

Zauważony został także Asster, pochodzący z Łodzi reprezentant polskiej sceny rapowej, który jest jednym z najszybciej rozwijających się, początkujących artystów. Skład Polaków wyróżnionych w programie Tidal Rising zamykają Basia Siciarek i Helena Pyłka, tworzące duet „Afekty”. Muzykę dziewczyn charakteryzują delikatne utwory w stylu folk, acoustic pop czy indie. 

Polska to drugi, po Stanach Zjednoczonych, kraj, w którym wprowadzono program Tidal Rising. Wśród wyróżnionych w USA znaleźli się: 21 Savage, duet Chloe x Halle oraz Megan Thee Stallion. Piosenkarkę wspierano kontaktami w branży oraz organizacją występów, zanim artystka podpisała kontrakt z wytwórnią płytową.

Wschodzący artyści w Polsce mogą zgłaszać się do programu, rejestrując się na stronie tidal.com/forartists.

Aleksandra Kupras
  1. Kultura
  2. Sztuka
  3. Polscy artyści w programie Tidal Rising dla młodych, zdolnych muzyków
Proszę czekać..
Zamknij