Znaleziono 0 artykułów
30.10.2022
Artykuł partnerski

Pranie pełną parą

30.10.2022
Fot. Materiały prasowe

Jak sprawić, by ubrania zawsze były czyste i wolne od bakterii? Wydawać by się mogło, że odpowiedź jest oczywista: wyprać je. Ale czy tradycyjne pranie wystarczy? Okazuje się, że nie, bo choć plamy wówczas znikają, to, co najbardziej niebezpieczne, jest niewidoczne gołym okiem.

Każdy z nas doskonale wie, jak pozbyć się plam z ubrań – wystarczy odpowiedni detergent i program w pralce, który pozwoli na ich wywabienie. A co z bakteriami? Delikatnych ubrań nie można przecież prać w wysokich temperaturach i przy użyciu agresywnych środków. Tymczasem osadzające się na odzieży drobnoustroje mogą być przyczyną wielu groźnych chorób. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które sprawi, że nawet wrażliwe tkaniny będą zawsze czyste i higieniczne – pralka z funkcją pary z nowej linii Gorenje Essential.

Fot. Materiały prasowe

Czystość, higiena i dużo więcej

Para wodna to prawdziwa rewolucja w dbaniu o czystość prania. Nic więc dziwnego, że to rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością. Z myślą o skuteczności prania oraz ochronie tkanin urządzenia marki Gorenje z linii Essential zostały wyposażone w autorską technologię SteamTech, umożliwiającą usuwanie wszelkich zabrudzeń – nawet tych najbardziej uporczywych. Ale para wodna podczas prania usuwa nie tylko zabrudzenia. Radzi sobie również z bakteriami, które są przyczyną wielu chorób. Pralki z linii Essential mają program prania parowego ExtraHygiene, usuwając do 99,9 proc. bakterii i zanieczyszczeń. Dzięki temu możemy być pewni, że nasze ubrania są czyste i pozbawione wszelkich drobnoustrojów. Jak wygląda to w praktyce? Para jest generowana przez podgrzanie wtłaczanej do urządzenia wody. Za pomocą dysz jest wprowadzana do bębna pralki, gdzie wspomaga cykl prania. W zależności od modelu pralki para wodna może być wykorzystana w całym procesie prania bądź wyłącznie jako jego uzupełnienie.

Dzięki wysokiej temperaturze materiał delikatnie się rozluźnia, dzięki czemu łatwiej usunąć z niego zabrudzenia.

Usuwanie zabrudzeń idzie w parze z ochroną materiału – para wodna jest dla niego niezwykle łagodna. Wysoka skuteczność pary pozwala zrezygnować z agresywnych detergentów, które mogą odbarwić tkaninę lub ją zniszczyć. Co więcej, dzięki technologii SteamTech pralki z linii Essential zapewniają tkaninie dodatkową pielęgnację pod koniec cyklu suszenia. Dodatkowo ich bęben ma unikalny wzór w kształcie fali, który w połączeniu z falistymi żebrami zmiękcza włókna. Jego budowa zapewnia łagodny proces prania i dodatkową ochronę ubrań.

Fot. Materiały prasowe

To jednak nie koniec zalet pary – ta ma również działanie zmiękczające. Dzięki temu nawet bez płynu do płukania ubrania będą miękkie i przyjemne w dotyku. Co więcej, dodatkowa pielęgnacja parą eliminuje nieprzyjemne zapachy i zmniejsza zagniecenia. To sprawia, że ubrania nie wymagają prasowania lub staje się ono zdecydowanie łatwiejsze i mniej czasochłonne.

Pralka do zadań specjalnych

Dziecięce ubranka, delikatne koszule czy kocyki i posłania czworonożnych przyjaciół potrafią być nie lada wyzwaniem. Ale pralki z linii Essential zostały stworzone waśnie po to, aby sprostać pielęgnacji nawet najbardziej wymagających materiałów. Wyposażono je w trzy programy przeznaczone dla specjalnych rodzajów prania. Program Shirts jest przeznaczony dla koszul – by chronić materiał, wykorzystuje niską temperaturę oraz większą ilość wody przy delikatnych obrotach. Z kolei program Baby służy do prania materiałów wymagających szczególnej pielęgnacji i wysokiej higieny, jak na przykład ubranka dla niemowląt. Wysoka temperatura i dodatkowe płukanie skutecznie usuwają bakterie i zapobiegają osadzaniu się drażniących delikatną skórę dziecka detergentów. Każdy opiekun psa czy kota wie, jak trudno pozbyć się sierści czworonożnych przyjaciół z posłań czy ubrań. Znakomicie poradzi sobie z tym zadaniem program Pets, który dzięki praniu wstępnemu i dodatkowemu płukaniu usuwa z ubrań sierść zwierząt.

Usuwanie zabrudzeń z ubrań i innych tkanin to jedno, ale sama pralka wymaga także regularnego czyszczenia. W przeciwnym razie w jej zakamarkach nagromadzą się bakterie i grzyby. Czyszczenie filtrów i bębna może być jednak uciążliwe, łatwo też w nawale codziennych obowiązków po prostu o nim zapomnieć. A gdyby tak pralka zadbała o to sama? Tak właśnie dzieje się w przypadku urządzeń z linii Essential. Wyposażone w technologię SterilTub pralki od Gorenje mają specjalny program Drum Clean do samooczyszczenia bębna i usuwania pozostałości środków piorących i bakterii. Korzystając z niego raz w miesiącu, zadbamy o czystość i higienę samej pralki.

Fot. Materiały prasowe

Wydajność i ekologia

Pralka idealna to taka, która nie tylko dba o czystość i higienę ubrań, ale i o środowisko. Dlatego wszystkie urządzenia z linii Essential są energooszczędne i mają najwyższą klasę energetyczną A. Dodatkowo dzięki zastosowanej parze ograniczane jest zużycie wody podczas prania oraz prądu podczas późniejszego ewentualnego prasowania, bo para zmiękcza tkaniny, eliminując zagniecenia.

Skuteczna, wydajna, ekologiczna – czego chcieć więcej od pralki? Chyba tylko tego, aby była cicha. Pralki Gorenje Essential mają również tę zaletę. Są wyposażone w silnik inwerterowy, który zapewnia bardzo wysoką wydajność urządzenia przy cichej pracy. Dzięki temu pralka wytwarza hałas na poziomie jedynie 76 dB. Dla codziennego komfortu modele zostały wyposażone w boczne i dolne panele StableTech, które znacznie redukują poziom hałasu, nawet przy najwyższych obrotach. Komfort pracy zapewnia również wiele programów automatycznych, które z łatwością można dostosować do własnych potrzeb. Optymalna kombinacja temperatury, ilości wody, czasu prania oraz prędkości wirowania zapewnia efektywną pracę urządzenia niezależnie od materiału.

Dzięki automatycznym programom użycie pary jest niezwykle proste, a my możemy cieszyć się najlepszymi efektami.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij