Znaleziono 0 artykułów
04.04.2022

Trevor Noah żartuje z oscarowego skandalu z Willem Smithem

04.04.2022
Trevor Noah (Fot. Getty Images)

Gala nagród Grammy odbyła się dokładnie tydzień po oscarowej ceremonii, podczas której Will Smith spoliczkował Chrisa Rocka. Prowadzący uroczystość przyznania najważniejszych muzycznych statuetek, komik Trevor Noah, zażartował z aktora i skandalu z jego udziałem.

Nie milką echa oscarowego incydentu. Po tym, jak Chris Rock zażartował z żony Willa Smitha, Jady Pinkett Smith, aktor wszedł na scenę i spoliczkował komika. Wracając na miejsce, krzyknął do komika: – Nie wymawiaj swoją parszywą gębą imienia mojej żony!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Trevor Noah (@trevornoah)

Wydarzenie to przyćmiło galę rozdania Oscarów i spowodowało największy kryzys w karierze gwiazdora. Jego agresywne zachowanie potępiła m.in. Amerykańska Akademia Filmowa. Gdy emocje opadły, Will Smith wydał na Instagramie oświadczenie. „Przemoc w każdej formie jest niszcząca. Moje zachowanie podczas rozdania Oscarów było niedopuszczalne i niewybaczalne. Dowcipy na mój temat są częścią tej pracy, ale żart na temat stanu zdrowia Jady był dla mnie zbyt trudny do zniesienia i zareagowałem emocjonalnie. Chciałabym cię publicznie przeprosić, Chris. Zachowałem się niestosownie i popełniłem błąd”. Później Smith zrezygnował z członkostwa w Akademii.

W niedzielę 3 kwietnia Trevor Noah, komik i gospodarz programu „The Daily Show”, podczas otwarcia 64. gali Grammy opowiedział kilka beztroskich żartów na temat wielu tegorocznych nominowanych do nagrody, w tym Billie Eilish i Finneasa, Nasa i Lil Nasa X oraz BTS. Później postanowił rozśmieszyć publiczność, posługując się odniesieniem do wybuchu agresji Willa Smitha. Noah nie wymienił nikogo z nazwiska, jednak nawiązanie do oscarowego epizodu było dla wszystkich czytelne. – Będziemy słuchać muzyki, będziemy tańczyć i śpiewać. Nie będziemy wymawiać niczyjego imienia, będziemy rozdawać nagrody – powiedział prowadzący.

Poza komikiem dowcip w podobnym tonie wypowiedział także amerykański DJ i producent muzyczny Questlove przed wręczeniem nagrody za piosenkę roku. – Ufam, że będziecie trzymać się ode mnie na odległość pięciuset stóp – zażartował Questlove.

Zuzanna Łukaszewska
Proszę czekać..
Zamknij