Znaleziono 0 artykułów
29.11.2022

Raport Lyst: Najbardziej pożądane ubrania, marki i projekty 2022 roku

29.11.2022
Miu Miu wiosna-lato 2022 (Fot. ImaxTree)

Jak co roku platforma sprzedażowa Lyst stworzyła zestawienie najbardziej pożądanych ubrań, marek i projektów modowych w 2022 roku. Pierwsze miejsce na podium zajął dom mody Miu Miu, której mikro spódniczki z wiosennej kolekcji były wyszukiwane średnio 900 razy dziennie. 

Raport Lyst „Year in Fashion” sprawdza, które marki i modowe wydarzenia cieszyły się największym zainteresowaniem przez ostatni rok. Przygotowując aktualne zestawienie platforma prześledziła dane aż 200 milionów użytkowników swojej platformy. 

Bezkonkurencyjne, pierwsze miejsce przypadło marce Miu Miu, której produkty wyszukiwano o 49 proc. razy więcej, niż w roku ubiegłym. Wszystko to dzięki satynowym baletkom i mikro spódniczkom z wiosennej kolekcji włoskiego domu mody. Choć baletki były najczęściej oglądanym obuwiem od września do października 2022 roku, „butami roku” ogłoszone zostały chodaki Boston od Birkenstock, które przez pierwsze sześć miesięcy tego roku odnotowały aż 593 procentowy wzrost wyszukiwań. 

(Fot. ImaxTree)

Wśród najbardziej pożądanych dodatków znalazła się mini torebka Re-nylon Re-edition 2000 od Prady. Popularnością cieszył się także model 1DR marki Diesel, kopertówka J.W. Andersona i torebka Wander od Miu Miu. Trendem roku ogłoszono barbiecore, tytuł wschodzącej gwiazdy przyznany został Sydney Sweeney, a kreacja Kim Kardashian na Met Gali wygrała w kategorii „najlepszy moment z czerwonego dywanu”. 

Wiralowym momentem uznano pokaz Coperni na wiosnę-lato 2023, podczas którego wykonano na ciele Belli Hadid suknię z farby. Modelka wygrała także w kategorii top power dresser, dzięki lansowaniu takich trendów jak, gorsety, spodnie cargo, czy kontrowersyjne uggi.

Lyst ma również dobrą informację dla fanów mody w „The Crown” – kreacje Elizabeth Debicki, serialowej Lady Di, uznane zostały za „najbardziej stylowe momenty zaprezentowane na ekranie”. 

A jakie marki warto śledzić? Według platformy są to Luar, Amesh i Mônot. 

(Fot. Getty Images)

 

Aleksandra Kupras
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Raport Lyst: Najbardziej pożądane ubrania, marki i projekty 2022 roku
Proszę czekać..
Zamknij