Znaleziono 0 artykułów
06.09.2021

Redakcja poleca: Chłodzący roller, dokument o legendach sportu, Acne Studios

06.09.2021
Fot. materiały prasowe

Od inspirującej książki o różnych wymiarach architektury po mobilną usługę makijażu na wielkie wyjścia, zobaczcie, co polecamy na ostatnie dni lata.

Książka „Architecture is a social act”

Fot. materiały prasowe

Publikacja naukowców ze związku Lorcan O'Herlihy Architects  zachwyci nie tylko architektów z wykształcenia, ale także pasjonatów tej dziedziny lub każdego, kto chciałby nieco bardziej ją zgłębić. Za główny cel jej twórcy postawili sobie przedstawienie, jak oprócz bycia odzwierciedleniem rozwoju społeczeństw, może też stanowić narzędzie realizacji celów politycznych i ekonomicznych. Publikacja ma strukturę analizy przypadku – autorzy przyglądają się historii kilku zupełnie różnych budynków zlokalizowanych na terenie Stanów Zjednoczonych i starają się umieścić jej w socjologicznych ramach.

Wydawnictwo FRAME

Chłodzący roller do twarzy Easy Cool Tools

Fot. materiały prasowe

Wybawienie dla wszystkich zmagających się z poranną opuchlizną na twarzy. Dzięki specjalnej konstrukcji złożonej z rączki i ruchomej główki wypełnionej wodą i chłodzącymi kuleczkami, roller orzeźwia twarz znacznie lepiej niż tradycyjny masażer z kamienia (wystarczy na godzinę włożyć go do lodówki). Został zaprojektowany tak, by sprawdzać się także na innych partiach ciała.

Serial dokumentalny „Sportowe opowieści: Caitlyn Jenner”

Fot. materiały prasowe

Netflix ruszył z pięcioodcinkowym dokumentem „Sportowe opowieści”, w którym rzuca światło na najbardziej znaczące wydarzenia w historii współczesnego sportu, prezentuje nowe interpretacje skandali i przybliża sylwetki najbardziej znaczących, a być może nie zawsze do końca rozumianych sportowców. Bohaterką jednego z odcinków jest Caitlyn Jenner (niegdyś Bruce Jenner), która na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu w 1976 roku nie tylko wywalczyła złoty medal w wieloboju, ale też pobiła rekord świata.

Jenner w serialu dokumentalnym opowiada oczywiście, jak wyglądała jej droga po złoto, ale równie mocno skupia się na innej walce – strachu, przed ujawnieniem światu prawdziwej tożsamości i wykorzystywaniu sportowej realizacji do kreowania fałszywego wizerunku.

Kozaki Acne Studios

Fot. materiały prasowe

Buty z nowej kolekcji szwedzkiej marki to chyba jedna z jej najbardziej awangardowych propozycji na ten sezon. Kontrowersyjna jest nie tylko szeroka i nawiązująca formą do torebki cholewka, ale i kolor. Model w śnieżnej bieli sprawdzi się w ejtisowym wydaniu w połączeniu z granatowymi dżinsami, albo zestawiony z czarną spódnicą.

Usługa makijażu na życzenie, Wellme Time

Fot. materiały prasowe

Coś dla tych, dla których zrobienie wieczorowego makijażu jest sporym wyzwaniem, albo którzy zwyczajnie nie mają na to czasu. Platforma Wellme Time oferuje usługę wykonania profesjonalnego makeupu (ale także fryzur) z dojazdem, w zaciszu naszych domów. Cena usługi zaczyna się już od 150 zł, a rezerwacji dokonuje się błyskawicznie przez internet. Eksperci dostępni są przez siedem dni w tygodniu, od 7:00 do 24:00.

 

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij