Znaleziono 0 artykułów
07.04.2022

Rihanna po raz pierwszy na liście miliarderów „Forbesa”

07.04.2022
Rihanna (Fot. Getty Images)

Magazyn „Forbes” opublikował najnowsze zestawienie miliarderów na świecie. Wśród nich po raz pierwszy w karierze znalazła się Rihanna. Gwiazda debiutuje jako najlepiej zarabiająca kobieta w przemyśle muzycznym i „pierwsza miliarderka Barbadosu”. Majątek wokalistki wycenia się na 1,7 miliarda dolarów. 

Pierwszą płytę, „Music of the Sun”, Rihanna nagrała w 2005 roku. Rok później wyszedł jej kolejny album – „A Girl Like Me”. Kariera wokalistki nabrała rozpędu, gdy w następnym roku wydała krążek „Good Girl Gone Bad”. Znalazł się na nim singiel „Umbrella”, który zadebiutował na szczycie listy Billboard Hot 100 niemal na całym świecie. Wokalistka nagrała później jeszcze pięć albumów, zdobyła w sumie dziewięć nagród Grammy, 22 nagrody Billboard Music Awards i dwie Brit Awards. Sprzedała ponad 250 milionów płyt na całym świecie, a w 2012 roku magazyn „Times” zaliczył ją do grona 100 najbardziej wpływowych ludzi. W tym samym roku „Forbes” uznał, że Rihanna jest czwarta spośród najbardziej znaczących celebrytów. Jej roczne zarobki szacowano na 53 miliony dolarów. Dziś majątek piosenkarki wycenia się na 1,7 miliarda dolarów, a artystka znalazła się na 1729. miejscu na liście miliarderów „Forbesa”, opublikowanej 5 kwietnia 2022 roku. 

Pomimo ogromnych osiągnięć muzycznych to nie one przyniosły Rihannie miliardy. Ostatnią płytę, „ANTI”, gwiazda wydała w 2016 roku, wtedy też po raz ostatni udała się w trasę koncertową. Rok później założyła markę kosmetyczną Fenty Beauty, w której ma połowę udziałów. Do tego należy dodać jeszcze 30 proc. udziałów w firmie bieliźnianej Savage x Fenty, która w lutym 2021 roku przyniosła wszystkim inwestorom zysk o wartości 1 miliarda dolarów. – Trudno to pojąć, wiedząc z jakiego środowiska pochodzę. Ale cieszę się, że mogę inspirować młode osoby, które tak jak ja wychowały się w biedzie lub są imigrantami – mówi gwiazda. 

Na liście miliarderów „Forbesa” znaleźli się również m.in. Jay-Z, z majątkiem wycenianym na 1,4 miliarda dolarów, i Ye West, który ma na koncie 2 miliardy dolarów. W wyniku sankcji nałożonych na Rosję w zestawieniu jest o 34 rosyjskich miliarderów mniej niż rok wcześniej. Na liście znalazły się łącznie 2668 osoby.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij