Znaleziono 0 artykułów
01.09.2022

Shia LaBeouf dołącza do obsady „Megalopolis” Forda Francisa Coppoli

01.09.2022
Shia LaBeouf (Fot. Getty Images)

Od dwóch lat nad karierą Shii LaBeoufa wiszą czarne chmury, możliwe jednak, że aktorowi uda się wrócić do hollywoodzkiej czołówki. Aktor dołączył bowiem do obsady „Megalopolis”, nowego filmu Francisa Forda Coppoli, w którym zobaczymy, między innymi Adama Drivera, znaną z „Gry o tron” Nathalie Emmanuel, Aubrey Plazę czy Laurence’a Fishburne’a. Reputacja aktora wciąż pozostaje jednak wątpliwa w kontekście ostatnich wyznań Olivii Wilde i dawnego pozwu FKA Twigs.

To pierwszy duży film LaBeoufa od lutego 2021, kiedy to była partnerka, aktora, piosenkarka FKA Twigs, oskarżyła go o przemoc psychiczną i fizyczną, a ostatecznie złożyła przeciw niemu pozew o znęcanie się. LaBeouf miał również zagrać w wyczekiwanym filmie Olivii Wilde „Don’t Worry Darling”, jednak jak twierdzi reżyserka, podziękowała aktorowi, żeby odtwórczyni głównej roli, Florence Pugh, czuła się bezpiecznie; finalnie angaż trafił do Harry’ego Stylesa, partnera Wilde. LaBeouf zaprzecza jednak tej wersji – twierdzi, że nie został zwolniony, a sam zrezygnował, ze względu na inne, wcześniejsze zobowiązania. Napisał w tej sprawie e-maila do Wilde, w którym załącza screenshoty SMS-ów, które wymieniał z nią oraz producentem filmu, Tobym Emmerichem jako potwierdzenie swojej wersji zdarzeń. W e-mailu, który udostępnił portal „IndieWire”, aktor nawiązuje także do tego, że od ponad 600 dni jest „czysty”. Prosi również Wilde o sprostowanie informacji.

Sam film Coppoli jest dosyć tajemniczy: „W tej epickiej historii o politycznej ambicji, geniuszu i skomplikowanej miłości, fatum ciążące nad Rzymem nawiedza współczesny świat, który nie jest w stanie rozwiązać własnych problemów”, czytamy w producenckim opisie. Francis Ford Coppola finansuje produkcję, która ma kosztować około 100 milionów dolarów, z niezależnych źródeł, a do projektu dołączyła także siostra reżysera, Talia Shire.

Iga Trydulska
Proszę czekać..
Zamknij