Znaleziono 0 artykułów
05.08.2022

Srebro: Wybieramy najmodniejszą biżuterię lata

05.08.2022
(Fot. ImaxTree)

Srebro, inaczej niż złoto, nie jest ostentacyjne. Nie musi błyszczeć, ale może i wtedy dobrze wygląda połączone z diamentami. Może być minimalistyczne i surowe – za to uwielbiają je projektanci. Teraz znów okazuje się bardzo modne, szczególnie dobrze widziane jest w projektach nawiązujących do estetyki lat 90. i Y2K. Oto selekcja srebrnych kolczyków, pierścionków, bransolet i naszyjników.

Kolczyk Toska Studio: Asymetria

Cena: 420 zł

Kolczyk przypomina rzeźbę i tak należy go nosić – jako dominujący element, asymetryczną dominantę. Twórcy podkreślają, że forma została inspirowana światem przyrody, odwołuje się do naturalnych cykli, wiecznej przemiany. Srebro, z którego została wykonana biżuteria, pozyskano z recyklingu.

Pierścień Ann Demeulemeester: Rock na okrągło

Cena: 1559 zł

Ann Demeulemeester to przewrotna projektantka. Prowadzi markę luksusową, której siłą jest cisza. W ubraniach z żelazną konsekwencją wykorzystuje czerń, a w biżuterii sięga po srebro, ale w nieoczywistej matowej odsłonie. Klasyczny w kształcie srebrny pierścień nie ma kamienia ani ozdobników. Mógłby znaleźć się na palcu zarówno gwiazdy rocka, jak i Daenerys Targaryen, matki smoków z „Gry o tron”

Naszyjnik Saint Laurent: Techno 

Cena: 4861 zł

Szeroki łańcuch w srebrnej wersji to motyw powracający w kolekcjach największych domów mody. Saint Laurent eksperymentuje z konwencją – naszyjnik w połowie jest gładki, a w drugiej wysadzany święcącymi kamieniami niczym w latach 80. Dekoracją jest też grawerunek – luksusowe logo umieszczone na zapięciu.

Kolczyki Maar: Powiew 

Cena: 390 zł

Projekt nazywa się Wind i ta nazwa doskonale oddaje charakter srebrnych kolczyków – delikatne i w wiecznym ruchu, reagują na każde skinienie głowy. Filigranowa struktura nie dominuje rysów twarzy, harmonijnie układa się z dłuższymi włosami. Lekkie i wygodne kolczyki sprawdzają się w noszeniu na co dzień.

Maar,  fot. materiały prasowe

Piercing Maria Black: Konstelacja

Cena kolczyka Big dot: 289 euro

Nie wszystko srebro, co nie świeci. Czasem to białe złoto. Ono jest ciekawą oprawą dla diamentów, bo szlachetne i minimalistyczne wydobywa zimny blask. Marka Maria Black, projektując linię kolczyków do piercingu, traktuje je jak gwiazdy, które umieszczone w różnych punktach ciała układają się w tajemnicze konstelacje.

Pierścionek Kopi: Równowaga

Cena: 250 zł

Jeśli należysz do osób, którym zdarza się bezwiednie dotykać dłoni, pokochasz pierścionek z ruchomą kulką. Delikatna obrączka podkreśla smukłe palce, a asymetryczna kompozycja form nawiązuje do słynnych rzeźb mobilnych Alexandra Caldera. Wygląda na to, że w projekcie Natalii Kopiszki wszystko dąży do harmonii i równowagi.

Bransoletka Cos: Geometria

 

Cena: 79 euro, model dostępny tylko online na cos.com

Srebrna linia przebiega prosto, by po chwili wygiąć się w półłuku. Lśni i w zaskakujący sposób wpisuje się w kształt kobiecego nadgarstka. Inspiracji dla minimalistycznego projektu można szukać we włoskim designie lat 90. XX w., zwłaszcza w twórczości Maria Trimarchi.

Naszyjnik Zwyrtech: Zbroja 

Cena: 360 euro

– Ostatnio moje prace zdominowała fascynacja stopem lutowniczym. Zacząłem rzeźbić elementy z plasteliny i odlewać je z metalu. Najwięcej przyjemności daje mi robienie amuletów ze wzorami i malowidłami nawiązującymi do tych antycznych – mówił projektant Dominik Zwyrtech w „Vogue Polska”. Jego biżuteria miesza inspiracje militariami z szamańską tradycją i starożytnymi formami. Odwołuje się do historii i nie stroni od fantazji.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij