Znaleziono 0 artykułów
17.08.2021

Wycięta scena z „The Crown”: księżna Diana śpiewa „All I Ask of You”

17.08.2021
Kadr z serialu "The Crown" (Fot. materiały prasowe)

Pod koniec czwartego sezonu serialu „The Crown” grana przez Emmę Corrin księżna Diana wręcza mężowi, księciu Karolowi (Josh O’Connor) nagranie, na którym wykonuje miłosny utwór „All I Ask of You” z musicalu Andrew Lloyda Webbera „Upiór w Operze”. Dotychczas widzowie mogli zobaczyć jedynie fragment jej występu. W poniedziałek twórcy opublikowali całą scenę.

W 1986 roku brytyjski kompozytor Andrew Lloyd Webber, zainspirowany głosem ówczesnej żony Sary Brightman, napisał muzykę do musicalu na kanwie gotyckiej powieści Gastona Leroux „Upiór w Operze”. Przeniesiona na scenę historia niezwykłej więzi łączącej młodą solistkę Christine z tajemniczym geniuszem muzycznym żyjącym w podziemiach Opery Paryskiej podbiła serca londyńczyków, a z czasem też widzów na całym świecie. Utwór „All I Ask of You”, w którym Christine wyśpiewuje uczucia, jakimi darzy Upiora, zainspirował twórców „The Crown”.

Kadr z serialu "The Crown" (Fot. materiały prasowe)

Na siódmą rocznicę ślubu księżna Diana miała podarować Karolowi kasetę z nagraniem, które stworzyła z pomocą orkiestry z West Endu i Lloyda Webbera. Do dziś nie wiadomo, co dokładnie znajdowało się na wideo. Czy tańczyła, jak do piosenki „Uptown girl” podczas występu-niespodzianki dla Karola w 1985 roku w Royal Opera House, czy wykonała jeden z utworów uznanego kompozytora. Scenarzyści wykorzystując talent wokalny Emmy Corrin postanowili odtworzyć scenę z musicalu do miłosnej serenady „All I Ask of You”.

Pieśń kończąca się słowami „Kochaj mnie, tylko o to proszę”, którą w serialu książę Karol (Josh O’Connor) wysłuchał z ekranu telewizora w Pałacu Kensington, miała odzwierciedlać napięte relacje między małżonkami i dążenia księżnej (Emma Corrin) do zgody. Na jej nieszczęście, Karol uznał gest za „żenujący".

 

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij