Znaleziono 0 artykułów
22.05.2023

Victoria Beckham o dojrzałym wieku: Nigdy nie czułam się lepiej

22.05.2023
(Fot. Getty Images)

W wywiadzie dla magazynu „The Sunday Times” Victoria Beckham przyznała, że dopiero po czterdziestce pokochała siebie: – Gdy miałam 25 lat, patrzyłam w lustro i marzyłam, by wyglądać inaczej – mówiła projektantka.

W dobie ciałoneutralności, która zachęca do akceptowania siebie takimi, jacy jesteśmy, coraz więcej gwiazd otwarcie mówi o starzeniu się. W ostatnim czasie głos w tej sprawie zabrały takie ikony, jak Jane Fonda, Kate Winslet czy Cate Blanchett, która opowiadały o nieosiągalnych standardach urody, ageizmie i spychaniu doświadczeń dojrzałych kobiet na margines. Tymczasem dla wielu z nich 40., 50., czy 60. urodziny okazały się przełomowym momentem. Właśnie wtedy na nowo odkryły siebie.

Do grona gwiazd, które podzielają tą perspektywę, dołączyła Victoria Beckham. W szczerej rozmowie z magazynem „The Sunday Times” projektantka przyznała, że dopiero po czterdziestce nauczyła się akceptować swoje ciało: – Gdy miałam 25 lat, patrzyłam w lustro i marzyłam, by wyglądać inaczej. Zamiast widzieć to, co we mnie atrakcyjne, dostrzegałam tylko to, co chciałabym zmienić – przyznała dawna Spicetka, która w kwietniu świętowała 49. urodziny. – W końcu mogę powiedzieć, że czuję się dobrze z tym, kim jestem, akceptuję to, jak wyglądam i czuję się naprawdę spełniona – w życiu prywatnym i zawodowym – dodaje.

Beckham przyznała również, że zawsze była wobec siebie surowa. Z perspektywy czasu zrozumiała, że to efekt nieznośnej presji, której poddawane są wszystkie kobiety.  W rozmowie z „The Sunday Times” projektantka opowiedziała o zabiegach, którym się poddała, próbując zatrzymać upływ czasu – od laserów po nieinwazyjne liftingi. Dziś z ciekawością przygląda się temu, jak zmienia się jej ciało. Beckham dodała, że wielkim wsparciem w tym procesie jest dla niej mąż David.

Zmianę w podejściu do dojrzałości projektantki widać również w jej ostatnich kolekcjach. Jej minimalistyczne suknie maksi, idealnie skrojone garnitury i eleganckie stroje do biura zostały stworzone z myślą o kobietach w każdym wieku. Nic więc dziwnego, że projekty Beckham pokochały zarówno królowa Letycja, jak i Kendall Jenner.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij