Znaleziono 0 artykułów
03.09.2020

#VogueHope: Najważniejsi projektanci typują wschodzące talenty w modzie

03.09.2020

W ramach światowej inicjatywy „Vogue’a” poprosiliśmy najważniejsze osobowości mody o wskazanie twórców młodego pokolenia, którzy wpłyną na przyszłość branży. Oto nazwiska, które trzeba znać.

1. Tom Ford o projektancie mody LaQuanie Smithie

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

If it ain’t foreign, it’s borin.

A post shared by LaQuan Smith- Designer (@laquan_smith) on

Z ogromną pasją podchodzi do tego, co robi. Ma wszystko, czego potrzeba, by zostać gwiazdą mody: talent, wizję, ambicję i urok. Kilka lat temu próbowałem go zatrudnić, ale już wtedy pracował na własną rękę… Pewnego wieczoru, w czasie kolacji w Los Angeles, opowiedział mi swoją historię. Pozwolę mu samemu ją opowiedzieć w jednym z wielu wywiadów, których udzieli, mam nadzieję, w swojej długiej karierze.

2. Virgil Abloh o styliście Ibie Kamarze

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Day 13 self portrait

A post shared by Ib Kamara (@ibkamara) on

Nowe pokolenie wyznacza drogę dla całego przemysłu, poczynając od tworzenia treści, po innowacyjne pomysły na ich prezentację w mediach społecznościowych, które interpretują je na miarę dzisiejszych czasów. Obecność tego młodszego pokolenia jest konieczna, by z powodzeniem nawiązać dialog z klientami i światem mody. Ib Kamara jest młodym talentem o ogromnym znaczeniu – jedna z jego ostatnich prac to lookbook mojej kolekcji Off-White Resort 2021.

3. Daniel Lee, dyrektor kreatywny Bottega Veneta, o absolwentach studiów licencjackich na kierunku moda w Central Saint Martins

Nadszedł czas wspólnotowego myślenia. Dlatego zdecydowałem się nominować cały rocznik Central Saint Martins. W tym wyjątkowym czasie wykazali się siłą. Central Saint Martins pomogła mi zdefiniować, kim jestem jako projektant. Ważne, by wspierać miejsce, które daje doświadczenie tak wielu ludziom. W tym roku studenci nie mogli zaprezentować swoich prac, tak jak zrobiliby to w normalnych warunkach. Dlatego jak nigdy ważne jest, by ci młodzi twórcy dostali nowe platformy do wyrażania swoich idei.

4. Maria Grazia Chiuri, dyrektor kreatywna Diora, o fotografce Lean Lui 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🕷️

A post shared by Lee Ann 👁 (@leanlui) on

Dowiedziałam się o Lean Lui i jej pracy w zeszłym roku, gdy moja córka Rachele brała udział w sesji dla jednego z magazynów, i to właśnie ona była jej autorką. Uderzyły mnie jej uważność i naturalna umiejętność nawiązania relacji z inną młodą kobietą. Lean reprezentuje nowe pokolenie artystów, którzy na nowo odkrywają fotografię modową, a co najważniejsze, przełamują stereotypy związane z portretowaniem kobiet. Zaprosiłam ją więc również do współpracy z Diorem, dla naszego magazynu.

5. Victoria Beckham o projektancie Danielu W. Fletcherze 

Jako patronce londyńskiego Graduate Fashion Week trudno jest mi wybrać jedną osobę z nowego pokolenia talentów – jest tak wielu wspaniałych projektantów robiących innowacyjne rzeczy. Wyjątkowe wrażenie zrobił na mnie Daniel W. Fletcher, który pracował w moim sklepie na Dover Street w Londynie. Jestem dumna, że jego praca jest doceniana. Tworzy przepiękne neutralne płciowo kolekcje, co uważam za bardzo ożywcze podejście do mody.

6. Olivier Rousteing, dyrektor kreatywny Balmain, o projektantce Marine Serre 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

During the MARÉE NOIRE SS20 fittings Photography @__giulia_roman Model @elisecrombez

A post shared by MARINE SERRE - FUTUREWEAR (@marineserre_official) on

Jej projekty charakteryzują się mocną estetyką i nowoczesną wizją. W stworzonym przez siebie uniwersum łamie obowiązujące zasady. To, co Marine robi na wybiegu, jest deklaracją polityczną i taka będzie przyszłość mody – nie będzie chodziło tylko o ubrania, ale o przekaz. Marine przejdzie do historii.

7. Michael Kors o reżyserce Haley Elizabeth Anderson i projektantce Folake Kuye Huntoon 

Jestem wiecznym optymistą, więc staram się znajdować nadzieję we wszystkim. Obecnie pracuję nad dwoma różnymi projektami, z dwiema bardzo utalentowanymi kobietami. Haley Elizabeth Anderson jest reżyserką, pisarką i artystką, jest wyrafinowana, ma świetny gust, a jej praca pełna jest mądrości i głębi, niezwykłej dla kogoś tak młodego. Natomiast Folake Kuye Huntoon jest nigeryjską projektantką i właścicielką firmy FKSP, produkującej wszystkie ubrania we własnej fabryce znajdującej się w sercu Los Angeles.

8. Vivienne Westwood o aktywistce Grecie Thunberg 

„Nasz dom płonie”. Greta Thunberg jest jedyną osobą publiczną, która mówi: „Nikt nic nie robi, chcę żebyście zaczęli panikować”. Zrobiła ogromne wrażenie. Wspaniale byłoby, gdyby Greta rządziła światem.

9. Silvia Venturini Fendi o artyście Nico Vascellarim 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

There Is Prostitution In Everything Wrought Under The Sun. #telepathy

A post shared by Nico Vascellari (@nicovascellari) on

Kreatywne działanie jest i zawsze będzie sposobem na wyrażenie siebie, przesłaniem siły, szczególnie gdy mierzymy się z przeciwnościami. Pełne nadziei prace artysty Nico Vascellariego są dla mnie wielką inspiracją. Jego „In Dark Times We Must Dream with Open Eyes” łączy ludzkość w obecnych czasach, kiedy nie możemy po prostu marzyć o przyszłości – wszyscy musimy ją kształtować.

Julia Hobbs
Proszę czekać..
Zamknij