Znaleziono 0 artykułów
06.04.2020

W tym tygodniu w aplikacji „Vogue Polska”: 6-12.04.2020 r.

06.04.2020
(Fot. Mat. prasowe, kolaż Agata Wojtczak)

Fragment książki o odbudowie Warszawy, sposoby właścicielek marek na przetrwanie czasu izolacji, przepisy i filmowe polecenia – z aplikacją mobilną „Vogue Polska” nie będziecie się nudzić.

Stosujemy się do zasady #ZostańwDomu i kontynuujemy nasz cykl, w którym pytamy dziewczyny z branży mody o kwarantannę. Tym razem o tym, jak udaje im się prowadzenie biznesu podczas home office opowiedziały projektantki i założycielki polskich marek. W aplikacji znajdziecie historie Zuzy Kuczyńskiej (Le Petit Trou), Julii Turewicz (NAGO) i Magdaleny Magnon (Madelle). Relacjom towarzyszą piękne zdjęcia.

Wiemy, że kwarantanna sprzyja nadrabianiu filmowych zaległości. Dlatego jak zawsze polecamy „Film tygodnia”. Przypominamy i recenzujemy ekranizację jednej z najpopularniejszych amerykańskich powieści w historii – „Małych kobietek” Louisy May Alcott. Historia sióstr March doczekała się aż sześciu filmowych adaptacji. My wracamy do filmu z 1994 roku z Winoną Ryder, który od niedawna można oglądać na HBO GO.

W naszej aplikacji mobilnej w tym tygodniu znajdziecie także fragment książki Grzegorza Piątka „Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949”. Nikt nie opowiada o architekturze (i jej twórcach) tak jak on. Za poprzednią książkę „Sanator. Kariera Stefana Starzyńskiego” (W.A.B. 2016) otrzymał Nagrodę Literacką m.st. Warszawy. Teraz opisuje, jak architekci i architektki z Biura Odbudowy Stolicy wznosili Warszawę – dosłownie – z gruzów. „Ten temat leżał i czekał na swoją wielką, uniwersalną opowieść. Trzeba było do niej znawcy architektury, dociekliwego badacza historii, a przede wszystkim znakomitego opowiadacza. Tak, właściwie tylko Grzegorz Piątek mógł tę książkę napisać” – tak zachęca do lektury Filip Springer.

Wraz z Małgorzatą Mintą i naszymi ulubionymi kucharzami zaprezentujemy kolejny przepis w ramach cyklu „Gotuj jak szef kuchni”. Pytamy szefów kuchni o to, co lubią jeść w domu. Recepturą na ulubiony makaron podzieliła się z nami Justyna Słupska-Kartaczowska z restauracji Jadka we Wrocławiu.

Ten tydzień to już ostatnia szansa, żeby wysłać zgłoszenie do konkursu, który organizujemy wspólnie z YES. Do wygrania są trzy piękne naszyjniki z kolekcji wiktoriańskiej polskiej marki. Szczegóły i regulamin konkursu znajdziecie w aplikacji „Vogue Polska”. Jeśli jeszcze nie macie jej w swoich telefonach, koniecznie pobierzcie ją za pomocą App Store albo Sklepu Google Play.

Agata Wojtczak
Proszę czekać..
Zamknij