Znaleziono 0 artykułów
08.06.2020

W tym tygodniu w aplikacji „Vogue Polska”: 8-14.06.2020 r.

08.06.2020
(Kolaż Agata Wojtczak)

Fragmenty najciekawszych nowości książkowych, sprawdzone przepisy na kimchi i wyjątkowy przewodnik po Olsztynie – wszystko to i wiele więcej znajdziecie w tym tygodniu w naszej aplikacji.

Jak w każdy poniedziałek w aplikacji znajdziecie horoskop na nadchodzący tydzień. Byki powinny poświęcić czas rodzinie, Lwy niech oczekują niespodzianek, a Wagi popracują na asertywnością.

Tradycyjnie czekają na was również teksty z zagraniczych edycji „Vogue’a”. W tym tygodniu dowiecie się, w jaki sposób pandemia wpłynie na nasze relacje z technologią, poznacie kilka prostych sposobów na zdrowy sen, a także sprawdzicie najciekawsze marki dzianinowe, które pokochały gwiazdy.

(Fot. Jesper Drejer/Courtesy of Nith Studio)

Przypominamy, że do środy możecie jeszcze wziąć udział w specjalnym konkursie, w którym możecie wygrać wymarzone buty od Converse. Z kolei od 10 czerwca będziecie mieli szansę zdobyć jeden z pięciu egzemplarzy książki Karoliny Wasielewskiej "Cyfrodziewczyny" o pionierkach polskiej informatyki. W PRL kobiety, na równi z mężczyznami, konstruowały i programowały pierwsze komputery. Szczegóły konkursu już wkrótce.

Sezon wakacyjny za pasem, więc przygotowaliśmy dla was trzy wyjątkowe przepisy Grzegorza Łapanowskiego na kimchi. Idealne na rodzinne śniadanie, lekki lunch w upalny dzień i grilla w gronie przyjaciół.

Książka "Cyfrodziewczyny" (Fot. materiały prasowe)

Z najciekawszych nowości książkowych czekają na was fragment powieści Manueli Gretkowskiej „Faworyty”, śledzącej losy trzech kochanek Stanisława Augusta, oraz fragment jednego z esejów laureata Nike, Stanisława Łubieńskiego z „Książki o śmieciach”.

Najbliższe wakacje spędzimy najpewniej w Polsce, więc w tym tygodniu startujemy również z nowym cyklem subiektywnych przewodników po polskich miastach – zarówno tych dużych, jak i tych mniejszych. W pierwszej odsłonie serii zapraszamy do Olsztyna.

Bowl z kimchi (Fot. Aga Sochal)

W aplikacji znajdziecie również pierwszą część specjalnej, przygotowanej we współpracy z marką Durex, serii podcastów z cyklu „Ciało ma głos”. Bohaterowie opowiedzą o tym, jak ważne w życiu intymnym są szczerość, otwarta komunikacja, rozmowy o zmieniających się potrzebach partnerów, a także wspólne eksplorowanie nowych doświadczeń. Podcasty będą dostępne dla wszystkich użytkowników aplikacji.

Choć #PrideWeekend już za nami, Miesiąc Dumy nadal trwa. W kolejnej odsłonie cyklu „Film tygodnia” powracamy do dokumentu Davida France’a, „Śmierć i życie Marshy P. Johnson”, poświęconego ciemnoskórej drag queen i pionierce ruchu na rzecz praw społeczności LGBTQ+.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij