Znaleziono 0 artykułów
18.03.2020

Wirtualne koncerty gwiazd

18.03.2020
Lizzo (Fot. Fot. Kevin Mazur/AMA2019/Getty Images for dcp)

Lizzo, Miley Cyrus i Chris Martin z Coldplay zaprosili fanów do swoich domów, gdzie zagrali dla nich koncerty online. Do inicjatywy stale przyłączają się kolejne gwiazdy.

Ponieważ z powodu pandemii zamknięto muzea, kina i teatry, wstrzymano produkcję wielu filmów i seriali, a także odwołano lub przełożono koncerty, trasy koncertowe i festiwale, takie jak Coachella i Glastonbury, artyści i artystki na całym świecie szukają alternatywnych sposobów dotarcia do swoich fanów. Jednym z nich stały się wirtualne koncerty. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Chris played a mini gig at home earlier today on IG Live. @glblctzn @WHO @JohnLegend #TogetherAtHome

Post udostępniony przez Coldplay🌙☀️ (@coldplay)

Wśród gwiazd, które zaprosiły fanów do swoich domów na występy online, znalazł się Chris Martin z Coldplay. Podczas transmisji wideo piosenkarz śpiewał utwory zaproponowane przez słuchaczy w komentarzach. Wirtualny koncert przygotowali również John Legend (w towarzystwie żony, Chrissy Teigen), Keith Urban, Hunter Hayes i Pink, którzy wykonali swoje największe przeboje. 

Nietypowy koncert przygotowała również Lizzo. Wokalistka znana z przeboju „Cuz I Love You”, zagrała utwór na klarnecie, zachęcając do wspólnej medytacji i ćwiczeń oddechu, które pomogą uspokoić się i uporać z lękami. Piosenkarka zapowiedziała również kolejne odsłony wirtualnych spotkań.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A meditation and mantra to promote healing during this global crisis. Use at your own pace. Love you!

Post udostępniony przez Lizzo (@lizzobeeating)

Z kolei Miley Cyrus rozpoczęła serię codziennych livestreamów pod hasłem „An Exercise For Bright Minds”, podczas których rozmawia z innymi gwiazdami o zdrowiu psychicznym, ćwiczeniach i sztuce. Przy okazji podnosi fanów na duchu, wykonując swoje ulubione piosenki. 

Fani muzyki elektronicznej również znajdą coś dla siebie. W związku z odwołaniem Ultra Music Festival, artyści, którzy mieli wystąpić na festiwalu, zagrają swoje sety online. Już 20 marca na stronie UMF będzie można posłuchać, m.in. Major Lazer, Afrojacka i Martina Garrixa. Wirtualne miksy przygotował również Diplo. 

Przy okazji koncertów wielu artystów rzuciło wyzwanie innym, zachęcając ich do przyłączenia się do inicjatywy.

W ostatnich dniach słynne instytucje kulturalne, takie jak Metropolitan Opera czy Broadway zaczęły również udostępniać transmisje swoich spektakli teatralnych, oper i filharmonii. 

W tym trudnym czasie warto pamiętać o swoich ulubionych artystach, których można wesprzeć, słuchając ich muzyki na portalach streamingowych, kupując ich płyty oraz gadżety. 

Julia Właszczuk
  1. Kultura
  2. Sztuka
  3. Wirtualne koncerty gwiazd
Proszę czekać..
Zamknij