Znaleziono 0 artykułów
20.03.2022

Miedź: kolor włosów dla wszystkich?

20.03.2022
Kendall Jenner / (fot. Getty Images)

Kendall Jenner zadebiutowała w takich włosach podczas ostatnich tygodni mody, z podobnym kolorem eksperymentuje Barbie Ferreira. Włosy w odcieniu szlachetnej miedzi zostały okrzyknięte hitem sezonu. O to, komu pasują oraz jak je bezbłędnie pielęgnować, pytamy ekspertkę. 

Rudy powraca? Nie do końca. Odcień miedzi jest opalizujący, głęboki, delikatnie rdzawy i – co ważne – pozbawiony czerwonych tonów. Przede wszystkim jest bardzo szlachetny. Fryzura w tym kolorze gwarantuje efekt „wow”, będzie wyróżniać się na tle tradycyjnych blondów i brązów, zrobi cały look. Niestety wymaga dużo pracy, więc osoby, które w koloryzacji cenią sobie wygodę (długie odstępy między wizytami u fryzjera, nierzucający się w oczy odrost, kolor, który tylko delikatnie zmienia nasycenie), muszą o nim zapomnieć. – Miedź to kolor dość trudny do uzyskania, noszenia i do utrzymania w ładnym odcieniu – mówi ekspertka Małgorzata Gołębiewska, współautorka szkolenia „Harmonia koloru” oraz instruktorka Goldwell, która razem z mamą prowadzi salon Studio Fryzur B&M w Nasielsku. Pytamy o więcej.

Czy to kolor dla wszystkich? Kto w miedzianych włosach będzie wyglądał dobrze?

Zdecydowanie jest to kolor przeznaczony dla kobiet o mocnym, ale ciepłym typie urody. Mogą go również nosić osoby o chłodnym, ale mocnym typie kolorystycznym, ze śniadą karnacją. W pierwszym przypadku będzie podkreślał naturalną urodę, akcentował kolor oczu i ich oprawę, pięknie rozświetlał zazwyczaj porcelanową cerę. W drugim przypadku będzie kontrastował z mocnym typem kolorystycznym, łagodząc go i dodając kobiecości. Miedź zdecydowanie zakazana jest dla jasnych i ciepłych blondynek. W ich przypadku może dodawać lat, podkreślać lekko zaróżowioną skórę i uwidaczniać mankamenty urody.

Jak uzyskać taki kolor?

Miedź najlepiej uzyskać na naturalnych albo lekko rozjaśnionych włosach. Ciemne włosy z dużą ilością pigmentu często przekuwają miedź w brąz. Ważne, aby podczas farbowania wziąć pod uwagę pigmenty zawarte we włosach, bo to one mają duży wpływ na efekt końcowy koloryzacji. Warto zaznaczyć, że na włosach rozjaśnianych uzyskamy jaśniejsze odcienie, a ich trwałość będzie słabsza. Na szczęście jest dużo odpowiednich produktów. Oprócz podstawowych farb można sięgać po tonery, które są zdecydowanie łagodniejsze, a dają większy połysk i nasycenie koloru. Do tego, niezależnie od koloryzacji, możemy nasz odcień nasycić albo wygasić specjalnymi pigmentami, np. Pure Pigments od Goldwell.

Czy miedź będzie się szybko wypłukiwać?

Przy odcieniach miedzianych trzeba pamiętać o regularnych wizytach u fryzjera. Miedź to jeden z najmniej trwałych odcieni – odpowiednia pielęgnacja przeznaczona do włosów farbowanych to podstawa ładnego koloru. Najlepsze z produktów do utrzymania koloru są odżywki koloryzujące, które przedłużają świeżość odcienia nawet o kilka tygodni. Są łatwe w aplikacji i mogą być stosowane za każdym razem podczas mycia albo jako 10-minutowa kuracja raz w tygodniu.

Na jakie pułapki trzeba uważać?

Przede wszystkim należy pamiętać, że miedź, mimo wielu odcieni, to nie kolor marchewkowy ani czerwony. Miedziane odcienie podkreślają urodę, nie dominując nad nią, więc nigdy nie wychodzą z mody, a jedynie zmieniają swoje oblicze przez lata.

Polecamy pięć najlepszych kosmetyków, które pozwolą utrzymać miedziany odcień włosów na dłużej.

1/5 Koloryzująca maska do włosów

Wella Proffessionals Color Fresh w odcieniu „Copper Glow” 55,20 zł / Douglas.pl

2/5 Kremowa pianka z pigmentem

Z.One Concept w odcieniu „Copper” 62 zł / z-oneconcept.com.pl

3/5 Odżywka do włosów w kolorze miedzi

Goldwell Color Revive w odcieniu „Copper” 96 zł / salony Goldwell (od maja 2022)

4/5 Maska do włosów miedzianych

Christophe Robin w odcieniu „Chic Copper” 165 zł / Sephora.pl

5/5 Koloryzująca maska do włosów

Davines Alchemic Creative Conditioner w odcieniu „Copper” 100 zł / Lokikoki.pl

Agnieszka Zygmunt
Proszę czekać..
Zamknij