Znaleziono 0 artykułów
03.01.2025
Artykuł partnerski

Ponadczasowa elegancja z widokiem na historię

03.01.2025
Fot. Materiały prasowe

Otulona zielenią, przesiąknięta tradycją historyczna dzielnica Gdańska – taka właśnie jest Oliwa. Nic więc dziwnego, że od lat przyciąga poszukujących czegoś więcej niż tylko miejsca do życia. Tu, w kameralnym kompleksie mieszkaniowym Opacka, przeszłość i współczesność przenikając się, tworzą to, co w dobrym projektowaniu kluczowe.

Przestrzeń balansująca na granicy sztuki i codzienności, interpretująca na nowo równowagę między formą a funkcjonalnością – tym wyróżnia się Opacka. Kameralny kompleks mieszkaniowy zrealizowany przez uznanego dewelopera Invest Komfort to miejsce, w którym każdy szczegół opowiada o tym, co w dobrym projektowaniu najważniejsze: trosce o człowieka i przestrzeni, która staje się jego domem. Jeden ze znajdujących się tu apartamentów już od progu zaskakuje charyzmą i charakterem. Ale tym, co czyni go naprawdę wyjątkowym, są detale – starannie dobrane meble i dodatki. Całość składa się w przemyślaną opowieść o emocjach, pięknie i ekspresji twórczej.

Fot. Materiały prasowe

Równowaga między funkcjonalnością a dekoracyjnością

– To mieszkanie jest niczym obraz, którego nie da się za pierwszym razem całościowo ogarnąć wzrokiem. Gdy już przyzwyczaimy się do tonacji, zaczynamy odkrywać niuanse oraz detale – subtelność szczegółów i złożoność faktur –wyjaśnia Anna Wojczyńska, która wraz z zespołem pracowni Vis a Vis Interiors stworzyła projekt apartamentu. – Projektując to wnętrze, myśleliśmy o tym, by był w nim element zaskoczenia, jakim jest zmuszenie oka do odnalezienia formalnych powiązań między rzeczami – tłumaczy. I dodaje, że jednym z założeń zespołu projektowego było uzyskanie cech nieprzytłaczającej ponadczasowej elegancji. 

Fot. Materiały prasowe

Zespół projektowy postawił sobie za cel zachowanie równowagi pomiędzy funkcjonalnością wnętrza a jego dekoracyjnością. Przestrzeń miała być przytulna, domowa, a jednocześnie ciekawa, choć nie onieśmielająca liczbą efektów. Dlatego też wybrano naturalne materiały i ciepłe tonacje. Znajdująca się w salonie, sercu mieszkania, kanapa została obita tkaniną w biało-szare pasy. Z kolei praktyczny regał na książki połączony z komodą jest ukłonem w stronę tradycji meblarstwa z okresu modernizmu. A forniry w rudych odcieniach orzecha włoskiego znakomicie współgrają z kolorami zgaszonego pudrowego różu i ciepłych szarości. 

Fot. Materiały prasowe

Designerskie perełki i gra świateł

Apartament przy Opackiej został urządzony tak, aby nie tylko zachwycał od pierwszego spojrzenia, ale także sprzyjał dobremu samopoczuciu mieszkańców. Nie zabrakło w nim designerskich perełek, takich jak fotel Fat Lounge Toma Dixona, który świetnie uzupełnia się ze stolikiem kawowym oraz elegancką kanapą – echem paryskich mebli buduarowych z lat 40. XX stulecia. Salon oświetla lampa Bonhomme, zaprojektowana przez Atelier Areti. Jej forma sprawia, że pełni podwójną funkcję: oświetla pomieszczenie i jest regałem na prywatne drobiazgi lub książki. Charakterystyczny kształt lampy nawiązuje też do widocznych z salonu, dominujących nad otoczeniem wież Archikatedry Oliwskiej.

Fot. Materiały prasowe

Wnętrze apartamentu jest pełne naturalnego światła. Wszystko dzięki przedłużeniu widoku z salonu za sprawą wygodnego przestronnego balkonu i zastosowaniu przez dewelopera bardzo dużych szklanych drzwi tarasowych. Wpadające przez nie światło nie tylko korzystnie wpływa na samopoczucie domowników, ale również podkreśla miękkie, przytulne kształty mebli. Gra świateł wydobywa także różnice faktur, przepływanie przestrzeni i przenikanie nastrojów na styku salonu, jadalni i kuchni. Jadalnia z drewnianym stołem i krzesłami z charakterystyczną dla secesyjnych mebli ratanową plecionką wyłania się na tle miedzianej płyty połyskującej na plecach kuchni. Z kolei szklany dysk rzeźbiarskiej lampy nad stołem akcentuje pionową oś jadalni. 

Fot. Materiały prasowe

Harmonia kontrastów

Barwy odgrywają istotną rolę we wszystkich pomieszczeniach. W sypialni kremowo-kawowe tonacje sprzyjają wyciszeniu, co jednak w żadnym razie nie czyni jej nudną. Ciekawym akcentem jest kontrastujący ze stonowaną kolorystyką zagłówek z tkaniny w nieregularne geometryczne wzory, nawiązujące do iberyjskiej ceramiki. Zasłony z naturalnego lnu współgrają z kolei z lekko lśniącą kremową tkaninową tapetą, którą wykończono szafy dużej garderoby. Konsekwencja w użyciu barw widoczna jest również w łazience. Na wodoodpornych ścianach pokrytych mikrocementem pojawia się szlachetny odcień starego różu. Kontrastuje z nim fuga w kolorze bordowym na podłodze wyłożonej błyszczącą białą mozaiką. Wszystko razem stanowi zwracającą uwagę kompozycję, która urozmaica wygodne i standardowe wyposażenie łazienki.

Fot. Materiały prasowe

Apartament przy Opackiej harmonijnie łączy klasykę ze współczesnością. To przestrzeń, która nie tylko zachwyca, ale przede wszystkim zaprasza do życia. Piękne wnętrze to jednak nie wszystko. Bo balkon z widokiem na słynną archikatedrę oraz w pełni zrewitalizowany zielony park zachęcają do zatrzymania się na chwilę i spojrzenia w niebo nad Oliwą.

Opacka została wyróżniona na arenie międzynarodowej m.in. w prestiżowym konkursie European Property Awards, w którym otrzymała nagrody w dwóch kategoriach: Residential Development oraz Development Marketing.

Natalia Jeziorek
  1. Styl życia
  2. Miejsca
  3. Ponadczasowa elegancja z widokiem na historię
Proszę czekać..
Zamknij