Znaleziono 0 artykułów
15.05.2019

YouTube Music i YouTube Premium już w Polsce

15.05.2019
Street style podczas tygodnia mody w Mediolanie (Fot. Getty Images)

Niespełna cztery lata po swojej oficjalnej premierze nowa usługa streamingowa od YouTube jest wreszcie dostępna w Polsce. Od dziś, przez najbliższe dwa tygodnie, użytkownicy będą mieli możliwość testowania YouTube Music w wersji Premium przez trzy miesiące za darmo.

YouTube Music to nowa muzyczna usługa streamingowa najpopularniejszej na świecie platformy wideo, którą każdego miesiąca odwiedza ponad 1,5 miliarda zalogowanych użytkowników. Usługa, która od dziś dostępna jest w 49 krajach, w tym w Polsce, daje możliwość korzystania nie tylko z materiałów wideo dostępnych na YouTubie. W jednym miejscu użytkownicy będą mieli możliwość odkrywania oficjalnych albumów, singli, coverów czy nagrań z koncertów, a także transmisji na żywo swoich ulubionych artystów. Wszystko z olbrzymią dawką personalizacji, możliwej dzięki specjalnemu interfejsowi. Usługa, która dostępna jest w wersji bezpłatnej (z reklamami), premium za 19,99 zł miesięcznie, a także w pakiecie rodzinnym za 29,99 zł miesięcznie, ma szansę stać się konkurencją dla Spotify'a oraz Tidala.

Fot. Materiały prasowe
(Fot. Getty Images)

Jakie funkcjonalności zapewni użytkownikowi YouTube Music? Przede wszystkim bogatą ofertę muzyki, nie tylko z teledyskami, ale także z transmisjami live z najważniejszych wydarzeń muzycznych. Dodatkowo w wersji płatnej użytkownicy będą mogli słuchać muzyki bez reklam, a także pobierać utwory i odtwarzać je w wersji offline. Co więcej, muzyka nareszcie będzie odtwarzana także przy wyłączonym ekranie i podczas korzystania z innych aplikacji. Ekran platformy będzie dynamicznie dostosowywał prezentowane sugestie do potrzeb użytkownika, biorąc pod uwagę nie tylko historię odtworzeń, ale także aktualną lokalizację i aktywności.

Osobom ceniącym sobie gotowe rozwiązania, YouTube Music zapewnia tysiące playlist na każdą okazję. Personalizowane propozycje znajdziemy zawsze na karcie głównej. To jednak nie koniec. Nie pamiętacie nazwy albumu, wykonawcy czy tytułu utworu? Nie szkodzi. Inteligentna wyszukiwarka pozwoli namierzyć piosenkę po tekście. Wystarczy wpisać zapamiętane słowa, nawet z błędnym zapisem. Nie zapominajmy, że YouTube to jednak przede wszystkim wideo, dlatego w YouTube Music za pośrednictwem dedykowanego ekranu Hotlista, platforma podpowie czego najchętniej słuchają użytkownicy YouTube'a. 

To jednak nie koniec nowości. Od wczoraj polscy użytkownicy YouTube'a mogą uaktualnić swoją aplikację do wersji premium i korzystać z oferty filmów i programów z serii YouTube Originals.

Aplikację można pobrać za pomocą Google Play lub App Store lub odwiedzając serwis na stronie music.youtube.com.

Fot. Materiały prasowe
Katarzyna Pietrewicz
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. YouTube Music i YouTube Premium już w Polsce
Proszę czekać..
Zamknij