Znaleziono 0 artykułów
17.07.2019

Tomasz Sekielski pracuje nad dwoma nowymi filmami

17.07.2019
Tomasz Sekielski (Fot. Kaśka Marcinkiewicz)

Kontynuacje „Tylko nie mów nikomu” o zjawisku pedofilii w polskim Kościele zostaną opublikowane na YouTube. W jednym z filmów dziennikarz ma skupić się na Janie Pawle II i jego najbliższych współpracownikach. 

Kiedy w maju bracia Sekielscy opublikowali na swoim kanale YouTube „Tylko nie mów nikomu”, w Polsce wybuchła medialna burza. W ciągu pierwszej doby film obejrzano ponad trzy miliony razy, a po dwóch miesiącach od premiery – ponad dwadzieścia milionów razy. Dokument opowiada o zjawisku pedofilii w polskim Kościele i przybliża historie ofiar, które podzieliły się swoimi tragicznymi doświadczeniami oraz opowiedziały o późniejszej zmowie milczenia narzuconej przez oprawców, a czasem również przez bliskich. 

Miesiąc po premierze filmu bracia Sekielscy zapowiedzieli, że zebrali dostatecznie dużo materiałów, by stworzyć drugą część dokumentu. Jak podał Tomasz Sekielski na swoim kanale na YouTube, nowy projekt będzie nosił tytuł „Zabawa w chowanego”, a jego premiera zaplanowana jest na listopad lub grudzień tego roku. Podobnie jak „Tylko nie mów nikomu” film będzie dostępny bezpłatnie na kanale twórców. 

Trzecia produkcja ma dotyczyć Jana Pawła II i jego najbliższych współpracowników. Odpowie na pytania, o to czy papież był świadomy, jak ogromną skalę ma problem pedofilii i czy próbował ją zwalczać.

Nie wiadomo na razie, czy film zostanie wyemitowany w telewizji, chociaż bracia Sekielscy nie wykluczają takiej możliwości. Po premierze „Tylko nie mów nikomu” twórcy udostępnili bezpłatną licencję ogólnopolskim stacjom, z której skorzystały TVN, Telewizja WP i portal Vod.pl. Oba projekty zostały sfinansowane ze zbiórek internetowych. 

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij