Znaleziono 0 artykułów
08.02.2022

Zachwycająca charakteryzacja w teaserze serialu „Gaslit” z Julią Roberts

08.02.2022
Kadr z "Gaslit" (Fot. materiały prasowe)

Światowa premiera serialu „Gaslit” odbędzie się 24 kwietnia. Marthę i Johna Mitchellów – jedne z najważniejszych postaci, związanych z aferą Watergate – grają Julia Roberts i Sean Penn. W nowym teaserze produkcji zachwycają ich charakteryzacje, kostiumy oraz – oczywiście – aktorstwo.

Będzie to „szokująco prawdziwa historia”, jak zapowiada teaser. Po premierze krótkiego klipu, zapowiadającego serial, uwagę zwróciły kostiumy i charakteryzacja. Sean Penn i Julia Roberts grają prokuratora generalnego, zaufanego doradcę i przyjaciela prezydenta Richarda Nixona – Johna Mitchella i jego żonę Marthę. To ona jest w centrum historii.

„Takiej opowieści o Watergate jeszcze nie znaliście” – powiedział magazynowi „Variety” showrunner i twórca serialu Robbie Pickering. „Zależało nam na wniesieniu do tej historii ludzkich dramatów, prawdziwych emocji – żeby była, w większym stopniu niż zwykliśmy o niej myśleć, punktem odniesienia dla nas wszystkich”. Z tego też powodu tym razem w centrum scenariusza o Watergate nie stoją mężczyźni. A historia nie dotyczy wyłącznie polityki, ale też małżeństwa, miłości, zdrady, nadziei.

Główną bohaterką jest Martha Mitchell – nazywana „wielką osobowością z jeszcze większą tendencją do mówienia tego, co myśli”. Była pierwszą osobą, która doprowadziła do ujawnienia afery Watergate. Scenariusz opowiada również o tym, jak Mitchell stała się ofiarą oczerniającej ją kampanii, a także o związanym z tym dramacie małżeńskim.

Dan Stevens zagra prawnika Johna Deana, tuszującego aferę – pierwotnie w tej roli obsadzony był Armie Hammer. „Nie mogę się doczekać, kiedy widzowie będą mogli podziwiać niezwykłą grę całego zespołu aktorów – z Julią Roberts na czele” – powiedział Robbie Pickering.

Scenariusz inspirowany jest amerykańskim podcastem „Slow Burn”, w którym odkrywane były nowe albo zapomniane fakty, związane z Watergate. Serial reżyseruje Matt Ross, nie tylko reżyser nagradzanego filmu „Capitan Fantastic”, czy odcinków „Doliny Krzemowej”, ale też aktor. Data polskiej premiery nie jest jeszcze znana.

 

Weronika Kochel
Proszę czekać..
Zamknij