Znaleziono 0 artykułów
15.09.2023
Artykuł partnerski

Atoderm Intensive baume marki Bioderma. Wsparcie dla chorujących na atopowe zapalenie skóry

15.09.2023
Atoderm Intensive baume marki Bioderma. Wsparcie dla chorujących na atopowe zapalenie skóry. (Fot. Materiały prasowe)

Atoderm Intensive baume istnieje już od dekady, a Bioderma od wielu lat prowadzi kampanie edukacyjne i wspomagające osoby borykające się z chorobami skóry. 14 września obchodzimy Światowy Dzień Atopowego Zapalenia Skóry.

Uporczywy i nieustający świąd, nieznośna suchość skóry, wypryski, nawracające nadkażenia bakteryjne to objawy uprzykrzające życie przede wszystkim dzieci, ale również dorosłych z atopowym zapaleniem skóry, przewlekłą, nawrotową chorobą z okresami remisji i zaostrzeń. Rozwijająca się na skutek współdziałania czynników genetycznych, uszkodzeń bariery naskórkowej, zaburzeń układu immunologicznego oraz czynników środowiskowych często skazuje chorych na odrzucenie, czasem nawet wykluczenie.

Atoderm Intensive baume marki Bioderma. (Fot. Materiały prasowe)

Balsam do skóry atopowej: Liczy się systematyczna pielęgnacja

Dla wielu atopowe zapalenie skóry pozostaje bowiem wielką niewiadomą, przez co zmagające się z nim osoby czują się nierozumiane. Skóra dotknięta atopowym zapaleniem nie wygląda dobrze, jest łuszcząca się, zaczerwieniona i większości osób może kojarzyć się z chorobą zakaźną, co często powoduje wycofanie się chorych z życia społecznego. 

Aby to zmienić, Bioderma od 10 lat prowadzi kampanie, które mają na celu uświadomienie problemów, z jakimi zmagają się osoby z AZS. Od 2015 roku prowadzona jest kampania „Z sercem o atopii”. Bo atopowe zapalenie skóry to choroba, która ma wpływ nie tylko na życie atopika, ale i całej jego rodziny. Wszyscy oni potrzebują kompleksowej i systematycznej opieki. Dzięki zaangażowaniu specjalistów z dziedzin takich jak dermatologia, alergologia, dietetyka, psychologia i pediatria, udało się stworzyć portal, który odpowiada na te potrzeby.  Marka Bioderma o atopii mówi z sercem. Oprócz tego podjęła się kampanii obalającej mity, jakie pojawiają się w związku z chorobą. Ostatnią z kampanii było „30 małych kroków”, realizowane w 2022 roku pod patronatem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, podkreślała znaczenie systematyczności w codziennym dbaniu o suchą i atopową skórę. W tym roku Bioderma świętuje dziesięciolecie obecności Atoderm Intensive baume na rynku.

Skóra osoby z atopowym zapaleniem jest nieszczelna w związku z  niedoborem lipidów i białek. W efekcie tego alergeny i bakterie bez problemu wnikają w głąb skóry, powodując stany zapalne. I choć AZS jest chorobą z okresami remisji i zaostrzeń, dotknięta nim skóra wymaga systematycznej pielęgnacji – nawilżania, odżywiania, łagodzenia świądu, dbania o odnowę bariery ochronnej.

Atoderm Intensive baume marki Bioderma. (Fot. Materiały prasowe)

Atoderm Intensive baume: Najlepszy wybór

Atoderm Intensive baume marki Bioderma zapewnia skórze dotkniętej AZS kompleksowe wsparcie. Dermokosmetyk, uznany przez pacjentów, dermatologów i ekspertów za poprawiający kondycję skóry i komfort życia, swoją skuteczność zapewnia dzięki formułom opartym na ekobiologii. Opatentowane rozwiązanie Skin Barrier TherapyTM ogranicza czynniki zaostrzające stopień przesuszenia skóry, odtwarza spójność bariery skórnej. Składający się z biolipidów (między innymi ceramidów) naturalnie występujących w naskórku kompleks LipigeniumTM ogranicza rozwój bakterii odpowiedzialnej za zaostrzenia choroby. Jest to możliwe dzięki biologicznej stymulacji lipidów i białek, które tworzą cement międzykomórkowy. Dzięki zawartości PEA – substancji aktywnej o właściwościach przeciwświądowych – balsam Atoderm Intensive baume redukuje też swędzenie i potrzebę drapania się.

Atoderm Intensive baume marki Bioderma. Wsparcie dla chorujących na atopowe zapalenie skóry. (Fot. Materiały prasowe)

Skuteczna metoda aplikacji balsamów i emolientów

Dla niemowląt – trzy naciśnięcia pompki, sześć naciśnięć pompki – dla dzieci, dziewięć naciśnięć pompki – dla dorosłych. „3.6.9” to sprawdzona i skuteczna metoda aplikacji balsamów i emolientów. W przypadku niemowląt porcje balsamu należy rozprowadzać na twarzy, szyi, brzuszku, klatce piersiowej maluszka, obu rękach i plecach oraz obu nóżkach. Dzieciom balsam aplikuje się na twarz i szyję, brzuszek i klatkę piersiową, plecy, obie ręce i obie nóżki. Osoby dorosłe powinny zaś rozsmarowywać Atoderm Intensive baume w następujących ilościach: doza na twarz i szyję, doza na klatkę piersiową i brzuch, doza na plecy oraz po dwie dozy na ręce, łydki i uda. Aplikację należy powtarzać dwa razy dziennie bądź zgodnie z potrzebami skóry. Takie stosowanie balsamu Bioderma pozwoli uzyskać najlepsze rezultaty.

Atoderm Intensive baume marki Bioderma. Wsparcie dla chorujących na atopowe zapalenie skóry. (Fot. Materiały prasowe)

Atoderm Intensive baume: Dobry dla całej rodziny

Jedną z istotnych zalet Atoderm Intensive baume jest również to, że stosować mogą go nie tylko osoby zmagające się z atopowym zapaleniem skóry, ale wszyscy członkowie rodziny, już od pierwszego dnia życia. To idealne rozwiązanie dla kobiet w ciąży, które zmagają się ze swędzącą skórą brzuszka. Jest również doskonałym rozwiązaniem dla seniorów, których skóra stała się nadmiernie wysuszona. Ale tak naprawdę to idealny produkt dla wszystkich, których skóra czasowo boryka się ze swędzeniem, niekoniecznie powiązanym z atopią.

Jako produkt apteczny, balsam jest bezpiecznym dermokosmetykiem polecanym przez lekarzy dermatologów, pielęgniarki, położne i farmaceutów, ale również przez samych pacjentów. Jest produktem wielokrotnie docenianym przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych. Atoderm Intensive baume jest bezzapachowy, a dzięki nietłustej konsystencji natychmiastowo się wchłania.

Urszula Zwiefka
Proszę czekać..
Zamknij