Znaleziono 0 artykułów

Kultura

Proszę czekać..
Sztuka drogi Sztuka drogi Od trzech lat między Polską a Japonią przemieszczają się artyści i dzieła. Ta wędrówka staje się drogą poznania i często zamienia się w tworzywo sztuki.
Wanda Sykes: Elegia na nienormalne czasy Wanda Sykes: Elegia na nienormalne czasy Stand-up special „Not Normal”, który właśnie wylądował na Netfliksie, jest błyskotliwym połączeniem rozrywki ze śmiertelnie poważnymi tematami. Niewielu się ono udaje, bo wymaga nie tylko genialnego poczucia humoru, ale także czujnej obserwacji rzeczywistości.
Wszystko o mojej matce Wszystko o mojej matce Projekt „Letter to my Mother”, stworzony przez artystę Branislava Jankicia i jego żonę, polską modelkę Monikę „Jac” Jagaciak można oglądać w warszawskiej galerii Leto.
Forma i (dys)funkcja Forma i (dys)funkcja Bańki mydlane ze szkła, żyrandol z dmuchawcami i zegar z ukrytym w nim artystą to tylko kilka z ponad 50 obiektów współczesnego designu zaprezentowanych w weneckim pałacu Ca’ d’Oro. Wystawa „Dysfunctional”, na której znajdziemy m.in. projekty Virgila Abloha, Ricka Owensa i Michèle Lamy, udowadnia, że da się pożenić praktyczne zastosowanie z zaskakującą formą.
Hermes na moim osiedlu Hermes na moim osiedlu Nie wychowałem się w modzie i myślę, że niewiele osób w Polsce się w niej wychowało, nie mamy jej w DNA. Przynajmniej moje pokolenie. Niewielu z nas ma mamy i babcie, które noszą Pradę i Chanel. Do niedawna luksus to była absolutna egzotyka. Kilka rzeczy, które dotarły z daleka, pojedyncze relikwie... Wielu z nas ma wyczucie stylu, ale wyczucie stylu i wyczucie mody to zupełnie inne rzeczy.
Wygraj bilety na film „Królowa kier” Wygraj bilety na film „Królowa kier” Duńsko-szwedzki dramat z nagrodą publiczności festiwalu Sundance trafi do polskich kin 7 czerwca. Naszych czytelników zapraszamy na pokaz przedpremierowy.
Zamieszkać w sobie Zamieszkać w sobie Już we wtorek 28 maja odbędzie się spotkanie poświęcone książce „Własny pokój”.
Patrycja Płanik: Rzucam się w przepaść Patrycja Płanik: Rzucam się w przepaść – W ostatnich latach na amerykańskich drogach pojawia się coraz więcej samotnych wędrowców. Ludzie porzucają swoje dotychczasowe życie, by wyruszyć w podróż – bez bagażu, bez dokumentów, bez planu – opowiada debiutantka Patrycja Płanik, która zagrała tytułową rolę w filmie „Lillian”, prezentowanym podczas zakończonego wczoraj festiwalu filmowego w Cannes. Eksperyment reżysera Andreasa Horvatha to autorska interpretacja tajemniczej historii sprzed stu lat. Lillian Alling, rosyjska emigrantka, przemierzyła pieszo całą Amerykę, by wrócić do domu. Nigdy jej nie odnaleziono.
„Gisaengchung” („Parasite”) z Korei Południowej triumfuje w Cannes „Gisaengchung” („Parasite”) z Korei Południowej triumfuje w Cannes To był wieczór zaskoczeń. Wiele nagród zdobyły filmy, które w trakcie trwania festiwalu nie zebrały przychylnych recenzji. Przepadł natomiast faworyt – ulubieniec Cannes, Quentin Tarantino, który tym razem przyjechał na Lazurowe Wybrzeże z „Pewnego razu... w Hollywood”.
„Lux Æterna”: Historia kina według Gaspara Noégo „Lux Æterna”: Historia kina według Gaspara Noégo Średniometrażowy film skandalisty Gaspara Noégo z udziałem Charlotte Gainsbourg i Béatrice Dalle został zaprezentowany pod auspicjami domu mody Saint Laurent. To czwarta odsłona projektu SELF, którego kuratorem i producentem jest Anthony Vaccarello, ulubieniec Anji Rubik.
  1. Kultura
Proszę czekać..