Znaleziono 0 artykułów
17.04.2021

Brytyjczycy żegnają księcia Filipa

Redakcja Vogue.pl

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w kaplicy świętego Jerzego na zamku w Windsorze.

W związku z pandemicznymi obostrzeniami uroczystość miała kameralny charakter. Wzięło w niej udział tylko 30 osób z najbliższego kręgu małżonka Elżbiety II oraz czterech członków chóru. O liście uczestników pogrzebu zadecydowała sama królowa, zapraszając dzieci: Karola, Annę, Andrzeja i Edwarda oraz wnuki, Williama, Harry’ego, Zarę Tindall, Beatrycze i Eugenię. Wszyscy pojawili się wraz z małżonkami (zabrakło Meghan, która jest w zaawansowanej ciąży, więc lekarze odradzili jej podróż). Zabrakło prawnucząt, bo jak wyjaśniono, są małe i nie należy potęgować ryzyka.

Brytyjczycy pożegnali księcia symboliczną minutą ciszy, która wyznaczono na godzinę 16 (polskiego czasu).

Jak deklaruje Pałac Buckingham, dopełniono starań, by w szczególnych warunkach spełnić życzenia zmarłego dotyczące przebiegu uroczystości. Ciało zostało złożone w krypcie kaplicy świętego Jerzego przy dźwiękach hymnu narodowego.

Podobne artykułyNajpiękniejsze zdjęcia księcia Filipa i królowej Elżbiety IIPola DąbrowskaFilip, książę Edynburga, odszedł 9 kwietnia 2021 roku, w wieku 99 lat, po 73 latach małżeństwa z Elżbietą II. Na oficjalnym profilu brytyjskiej rodziny królewskiej na Instagramie opublikowano dziś zdjęcie z prywatnego archiwum królowej. Przedstawia parę królewską podczas odpoczynku w Szkocji, a pochodzi sprzed 18 lat.

Jednocześnie Pałac Buckingham informuje, że „Jej Królewska Mość i Rodzina Królewska są wdzięczni za kondolencje, które spływają z całego świata, są wzruszeni, widząc i słysząc, że tak wiele osób, wspomina Księcia”.

1/16Brytyjczycy żegnają księcia Filipa

Proszę czekać..
Zamknij