Znaleziono 0 artykułów
26.06.2021

Męska kolekcja Diora na wiosnę 2022: Paryż, Teksas

Julia Właszczuk

Najnowszą męską kolekcję dla Diora Kim Jones zrobił z raperem Travisem Scottem. To pierwsza tego typu współpraca w blisko 80-letniej historii domu mody.

Travis Scott to jeden z najpopularniejszych raperów młodego pokolenia. Gwiazdor nagrał cztery albumy studyjne, może się pochwalić współpracą z Kanye Westem, Kid Cudim i Virgilem Abloh, a na Instagramie obserwuje go przeszło 40 milionów fanów. Idol generacji Z wielokrotnie udowadniał już, że ma zacięcie do zarówno do muzyki, jak i do mody. Ma własną markę Cactus Jack, a wspólne kolekcje robił już z takimi domami mody jak Saint Laurent, Nike czy Louis Vuitton. Teraz lista ta poszerzyła się o kolejny.

Kim Jones i Travis Scott / Fot. IMaxTree

Kim Jones, dyrektor kreatywny Dior Homme, zaprosił rapera do pracy nad najnowszą kolekcją na jesień 2022. Scott uczestniczył w całym procesie twórczym – od etapu szukania inspiracji, przez projektowanie, aż po sam pokaz. To pierwsza tego typu współpraca w przeszło 80-letniej historii Diora. W najnowszej kolekcji elegancja francuskiego domu mody miesza się z wyrazistą estetyką rapera, czerpiącą głównie z klimatu jego rodzinnego stanu Teksas. Efektem tego spotkania jest paleta barw ograniczona do kolorów pustynnego krajobrazu, luźniejsze, momentami oversize’owe sylwetki i powracające motywy kaktusów czy psychodelicznych grzybów.

Przystępując do pracy nad kolekcją Jones zaprosił Scotta do archiwów Diora. – Sama możliwość zobaczenia tego niezwykłego dorobku i wzięcia go w ręce była… – podczas rozmowy z amerykańskim „Vogue’iem” raperowi zabrakło słów na określenie tego doświadczenia. Skwitował je uśmiechem. Gdy Kim Jones zapytał go, jaki chciałby obrać kierunek, Scott odparł: – Byłeś kiedyś w utopii?

Zobaczcie najlepsze sylwetki z kolekcji.

1/15Męska kolekcja Diora na wiosnę 2022: Paryż, Teksas

  1. Moda
  2. Premiery
  3. Męska kolekcja Diora na wiosnę 2022: Paryż, Teksas
Proszę czekać..
Zamknij