Znaleziono 0 artykułów
03.12.2019

Znamy datę premiery „Nowego papieża”

Julia Właszczuk

W nowym serialu Paolo Sorrentino obok Jude’a Lawa wystąpi John Malkovich, który wcieli się w rolę następcy Piusa XII. Kontynuacja „Młodego papieża” trafi na HBO GO już 10 stycznia.

„Nowy papież” od początku wzbudza ogromne emocje. W pierwszym zwiastunie serialu mogliśmy oglądać Lenny’ego Belardo (nagrodzony Złotym Globem Jude Law), czyli odzianego w skąpe kąpielówki papieża Piusa XIII, przechadzającego się po plaży w otoczeniu pięknych kobiet. Tymczasem w Watykanie pojawił się jego pełen powagi następca (w tej roli John Malkovich).

Nowa zapowiedź serialu Paolo Sorrentino ujawnia więcej szczegółów dotyczących kontynuacji „Młodego papieża”. Akcja serialu toczy się niedługo po zakończeniu poprzedniej serii. Papież Pius XIII zapadł w śpiączkę, a dzięki staraniom sekretarza stanu, Voiello jego następcą zostaje sir John Brannox, który przyjmuje imię Jana Pawła III. Wyrafinowany, wytworny i budzący sympatię arystokrata skrywa jednak wiele tajemnic. Na dodatek musi zmierzyć się z rosnącym w siłę kultem wokół zawieszonego między życiem i śmiercią Belardo, a także kolejnymi skandalami wybuchającymi wokół Kościoła, które mogą bezpowrotnie podważyć istniejącą od stuleci instytucję.

Obok Jude’a Lawa i Johna Malkovicha w serialu zobaczymy ponownie Silvio Orlando, Javiera Cámarę, Cécile de France, Ludivine Sagnier i Maurizio Lombardiego. W „Nowym papieżu” dołączą do nich również Henry Goodman, Ulrich Thomsen, Mark Ivanir, Yuliya Snigir i Massimo Ghini, a gościnnie na ekranie będziemy mogli oglądać Sharon Stone i Marilyna Mansona.

Dziewięcioodcinkowa produkcja Paolo Sorrentino będzie dostępna na platformie HBO GO od 10 stycznia.

1/14Znamy datę premiery „Nowego papieża”

  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Znamy datę premiery „Nowego papieża”
Proszę czekać..
Zamknij