Znaleziono 0 artykułów
29.08.2019

Pierwszy zwiastun do „Nowego papieża”

29.08.2019
(Fot. materiały prasowe)

Jude Law w kąpielówkach i John Malkovich w habicie. Kontynuacja „Młodego papieża” już budzi ogromne emocje. Premiera serialu Paolo Sorrentino odbędzie się 1 września na festiwalu w Wenecji.

W pierwszym zwiastunie „Nowego papieża” widzimy Lenny’ego Belardo (nagrodzony Złotym Globem Jude Law), byłego papieża Piusa XII, na plaży w otoczeniu pięknych kobiet. Tymczasem w Watykanie pojawia się jego pełen powagi i zadumy następca (w tej roli John Malkovich). Nowy serial Paolo Sorrentino jest kontynuacją „Młodego papieża”, głośnej produkcji o pierwszym amerykańskim biskupie Rzymu, który kwestionuje nie tylko całą instytucję, ale również swoją wiarę. 

HBO nie zdradziło na razie szczegółów fabuły. Wiadomo, że serial będzie składał się z dziewięciu odcinków, a na ekran powrócą Silvio Orlando, Javier Cámara, Cécile de France, Ludivine Sagnier i Maurizio Lombardi. Gościnnie zobaczymy również Sharon Stone i Marilyna Mansona. Paolo Sorrentino odpowiada nie tylko za reżyserię serii, ale również za scenariusz, który napisał razem z Umberto Contarello i Stefano Bisesem. 

Światowa premiera „Nowego papieża” odbędzie się 1 września podczas 76. Festiwalu Filmowego w Wenecji, dokładnie w tym samym miejscu, gdzie trzy lata temu po raz pierwszy zaprezentowano „Młodego papieża”. Na razie nie wiadomo, kiedy serial ukaże się szerszej publiczności.

Julia Właszczuk
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Pierwszy zwiastun do „Nowego papieża”
Proszę czekać..
Zamknij