Znaleziono 0 artykułów
28.02.2020

Premierowo na Vogue.pl: Kampania kolekcji „Wiesia” duetu RAD

Katarzyna Pietrewicz

Sukienki z szydełkowych narzut, starych firan czy obrusów. Wzory niczym z włocławskiego fajansu. Duet RAD prezentuje właśnie kampanię kolekcji „Wiesia”, która sięga do polskiej tradycji.

Kiedy Jessica Mercedes Kirschner pojawiła się na paryskim tygodniu mody w biało-niebieskim komplecie i wysokim kapeluszu duetu RAD zwróciła uwagę nie tylko fotografów street style, lecz także amerykańskiego „Voguea”. Następnie podczas zeszłorocznej edycji KTW Fashion Week twórczość młodych projektantów docenił szef wydziału designu Polimody Massimiliano Giornetti, który z ramienia włoskiej szkoły mody ufundował im nagrodę – miesięczny kurs zarządzania marką we Florencji. 

Juliusz Rusin i Maciej Jóźwicki, którzy stoją za marką duet RAD, współpracują ze sobą od trzech lat. Obydwaj ukończyli poznańskie uczelnie artystyczne, zresztą nie ukrywają, że ze stolicą Wielkopolski łączą ich silne więzi. Oprócz rozwijania dwóch linii odzieżowych, tworzą m.in. stroje sceniczne dla lokalnych drag queens oraz cykliczne instalacje na witrynach sklepu Jazz&Silk Merino. 

Kolekcja „Wiesia” to współczesna wariacja na temat polskiego folkloru, inspirowana pradawnymi obrzędami, tradycją i wspomnieniami z dzieciństwa. Materiałów do jej stworzenia projektanci poszukiwali w second-handach. Efektowne, białe zabudowane kreacje powstały więc m.in. ze starych firan i narzut robionych na szydełku przez nasze babcie, a także obrusów czy bieżników. Obok nich duet wykorzystał oryginalne huculskie kilimy, a także dywany w kolorowe wzory pochodzące z Jugosławii z lat 60. Projekty z ekoskóry projektanci ręcznie malowali we wzór inspirowany włocławskim fajansem. Z kolei guziki to autentyczne gałki kuchennych szafek. Projektanci bawili się również koncepcją stroju ludowego i cepelii, uzupełniając kolekcję kapeluszami ze słomy i wikliny, motywami polnych kwiatów czy pleceniami.

W tym samym duchu duet zaprezentował właśnie najnowszą kampanię. Na zdjęciach Weroniki Walijewskiej modelki i modele ubrani w projekty marki pozują na polu kapusty, wśród stogów siana, z kankami do mleka, a także w towarzystwie kur i włocławskiego fajansu. 

 

Zdjęcia: Weronika Walijewska
Modele: Zofia, Aya,J an / GAGAMODELS
Konsultacja artystyczna: Agnieszka Paluszyńska
Makijaż i fryzury: Yoanna Bellée
Produkcja: Arleta Stojanowska, Wojciech Czerwiński
Plakat: Aleksander Walijewski
Film: Łukasz Bulczyński, Agata Kotowska 

 

1/13Premierowo na Vogue.pl: Kampania kolekcji „Wiesia” duetu RAD

  1. Moda
  2. Premiery
  3. Premierowo na Vogue.pl: Kampania kolekcji „Wiesia” duetu RAD
Proszę czekać..
Zamknij